۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲
کد مطلب : ۳۳۶۸۰

گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه تا ۶کیلومتری مرز با ترکیه


یگان‌هایی از ارتش سوریه پس از دستیابی به توافق با شبه‌نظامیان کُرد، امروز به‌سمت مرز ترکیه پیشروی کردند و هم‌اینک وارد روستاها و شهرک‌هایی در حومه جنوبی، جنوب‌غربی و شمالی الرقه شده‌اند
گسترش دامنه استقرار ارتش سوریه تا 6 کیلومتری مرز با ترکیه
به گزارش سانا، یگان‌هایی از ارتش سوریه وارد تعداد زیادی از روستاها و شهرک‌هایی در حومه‌های جنوبی، جنوب‌غربی و شمالی الرقه شده‌اند.
طبق این گزارش، پرچم سوریه بر بالای بسیاری از نهادهای دولتی، از جمله مدارس در شهرهای حسکه و قامشلی برافراشته شده است.
از سوی دیگر، صفحه کاربری «القامشلی الیوم» در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که بر سر بازگشایی مدارس بسته‌شده به‌دستور کردها در برخی محله‌های حسکه توافق شده است؛ بدین ترتیب پرچم سوریه بر بالای ساختمان مدارس نصب شده و طبق آیین‌نامه دولتی، مدارس فعالیت‌شان را آغاز کرده‌اند.
از سوی دیگر، مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد که یگان‌های ارتش سوریه در شهرک «عین‌عیسی» در خط درگیری با نیروهای ترکیه مستقر می‌شوند.
ارتش سوریه در حال حاضر در فاصله 6کیلومتری مرزهای مشترک با سوریه مستقر است و انتظار می‌رود پیشروی خود را تا منطقه «رأس‌العین» ادامه دهد.
نیروهای ارتش سوریه شب گذشته نیز وارد مناطقی از شهر منبج در حومه شرقی حلب شد. پرچم سوریه بر فراز این شهر به‌اهتزاز درآمد.
استقرار ارتش از دو روستای «الجاموس» و «وریده» شروع شد و ارتش قصد دارد در اطراف شهر به استقرار خود ادامه دهد.
خبرگزاری سانا، شب گذشته نیز گزارش داد یک روز پس از توافق میان دمشق و «نیروهای دموکراتیک سوریه»، موسوم به «قسد»، یگان‌های ارتش سوریه وارد دو شهر عین‌العرب (کوبانی) و منبج در حومه حلب شدند

پس از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، ترکیه از چهارشنبه هفته گذشته یک حمله گسترده مرزی را به مناطقی که توسط شبه‌نظامیان کُرد سوری کنترل می‌شود، آغاز کرده است. آنکارا این شبه‌نظامیان را «گروه‌های تروریستی» می‌داند.
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرده است که حدود یک‌هزار سرباز آمریکایی مستقر در شمال سوریه باید از منطقه خارج شده و به خانه برگردند و آمریکا نباید در دعوای ترکیه و کردها بیش از این دخالتی بکند.
بعد از این‌که آمریکا کُردهای سوریه را در مواجهه با ترکیه تنها گذاشت، این شبه‌نظامیان اکنون به گفت‌وگو با دمشق روی آورده و از احتمال گفت‌وگو با مسکو نیز سخن گفته‌اند.
«بدران ژیا کُرد» از مقام‌های ارشد کرد سوریه به خبرگزاری «رویترز» اعلام کرد که کردها اکنون با نظام دمشق به یک «توافق نظامی اولیه» رسیده‌اند که به مستقر شدن نیروهای دولتی سوریه در امتداد مرزهای شمالی محدود می‌شود
و مذاکرات سیاسی بین دو طرف قرار است بعداً انجام شود.
او افزود که با از دست رفتن حمایت آمریکا، کردهای سوریه اکنون ناچار شده‌اند به راه‌های دیگر برای حفاظت از خود علیه
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين