۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب : ۳۳۶۸۱

حدود یک تن موادمخدر در البرز کشف شد

حدود یک تن موادمخدر در البرز کشف شد
 سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز ظهر امروز در مصاحبه خبری و بازدید از نمایشگاه کشفیات موادمخدر که در ساختمان پلیس مبارزه با موادمخدر البرز برگزار شد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 10 تن انواع موادمخدر در سطح استان و در برخی عملیات خارج از استان کشف شد.
فرمانده انتظامی استان البرز ادامه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 424 قاچاقچی و حامل موادمخدر نیز در این رابطه در البرز دستگیر شدند و توزیع‌کنندگان جزء نیز رها نشدند و حدود هفت هزار و 500 نفر در این راستا به دام قانون افتادند.
وی از اجرای طرح ضربتی پلیس در برخورد با سوداگران مرگ در البرز خبر داد و افزود: در این طرح، حدود یک تن انواع مخدر از نوع شیشه، هروئین، تریاک و حشیش طی یک هفته گذشته در البرز کشف شد و 24 نفر قاچاقچی و حامل موادمخدر دستگیر و 12 دستگاه خودرو نیز در سطح استان و خارج از استان توقیف شد.
افزایش 30 درصدی کشفیات موادمخدر در البرز
فرمانده انتظامی استان البرز اذعان کرد: مقدار کشفیات موادمخدر در استان البرز در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد و نسبت به سال 96، 100 درصد افزایش یافته است.
محمدیان مطرح کرد: با توجه به میزان موادمخدری که از این توزیع‌کنندگان کشف می شود، ممکن است مجازاتشان کوتاه‌مدت باشد به همین دلیل امکان دارد یکی از این توزیع‌کنندگان چهار بار نیز دستگیر و برای وی مجازاتی پیش‌بینی شده باشد اما پس از طی این مجازات مجددا آزاد شده باشد.
وی از دستگیری فردی که در اسباب کشی منزل به ‌جابجایی مواد مخدر مبادرت می کرد خبر داد و گفت: پلیس با توجه به شناختی که از فرد مذکور داشت، متوجه جابجایی مداوم یک سری اسباب منزل توسط این فرد شد و طی یک عملیات خودرو توقیف و وسایل داخل آن مورد بازرسی قرار گرفت و مواد مخدری که داخل کمد لباس جاسازی شده بود کشف شد.
فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه طرح جمع آوری مواد فروشان و مصرف کنندگان به صورت جدی در دستور پلیس قرار دارد اذعان ‌کرد: محلات آلوده به صورت هفتگی پاکسازی و توزیع کنندگان دستگیر می‌شوند و محل سکونت آن ها نیز مورد بازرسی قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اقدامات خوب پلیس در زمینه شناسایی و جمع آوری قاچاقچیان و معتادین، بیان کرد: رضایت کامل از سوی ما حاصل نشده زیرا به دلیل عدم وجود اردوگاه ماده ۱۶ در البرز هنوز معتادان‌ متجاهری را داریم که علیرغم‌ چندین مرحله دستگیرشدن از ابتدای سال جاری تاکنون همچنان در سطح معابر و پارک ها مشاهده می شوند.
تحرکات سوداگران مرگ زیر نظر مأموران پلیس است
فرمانده انتظامی استان البرز مطرح کرد: امیدواریم برای میزان کم موادمخدر نیز مجازات سنگین تری پیش بینی شود تا علاوه بر بازدارندگی موجبات امنیت جامعه نیز فراهم شود. تمام تحرکات سوداگران مرگ زیر نظر مأموران تیزبین پلیس مبارزه با مواد مخدر است بنابراین از اقدامات مجرمانه دست بردارند و از این بلای خانمان سوز که به جان خانواده ها افتاده دوری کنند.
محمدیان ادامه داد: پلیس خستگی‌ناپذیر است و آنقدر این افراد را جمع‌آوری می‌کند و تحویل مراکز غربالگری می‌دهد تا خود معتادان خسته شوند و از اعتیاد دست بردارند و یا به منظور برطرف شدن مشکل، مورد بازپروری قرار گیرند.
وی توصیه کرد: خانواده‌های البرزی مراقب فرزندان خود باشند تا گرایش جدیدی پیدا نکنند زیرا نه تنها لذتی در مصرف موادمخدر وجود ندارد بلکه نتیجه مصرف آن بی خانمانی و افتادن زیر پل ها و یا داخل پارک هاست و در نهایت باید اجساد آن ها را از این مکان‌ها جمع آوری کرد.
محمدیان افزود: با توجه به اینکه مراکز ترک اعتیاد و خانواده‌ها می‌توانند در بازگشت معتادین به جامعه نقش مهمی را ایفا کنند لذا خانواده‌ها از فرزندان‌ خود بیشتر مراقبت کنند و آن‌هایی که آلوده شده اند را بیش از پیش مورد محبت قرار دهند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين