۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۳۳۸۲۸

درخواست عجیب ترامپ از والدین مقتول انگلیسی برای دیدار با قاتل فراری در کاخ سفید


ترامپ پس از دعوت از والدین نوجوانی انگلیسی که توسط همسر یک دیپلمات آمریکایی به قتل رسیده است، به‌طور ناگهانی از آن‌ها خواست با فرد قاتل که او نیز در کاخ سفید حاضر شده بود، دیدار کنند.
درخواست عجیب ترامپ از والدین مقتول انگلیسی برای دیدار با قاتل فراری در کاخ سفید
پس از آن‌که والدین نوجوان کشته شده در تصادف رانندگی در انگلیس به کاخ سفید دعوت شدند، «دونالد ترامپ» به آن‌ها گفت که قاتل فرزندشان در اتاق کناری منتظر است.
دو ماه پیش در نزدیکی روستای «کراتن» در شمال غرب لندن یک سانحه رانندگی به مرگ جوانی ۱۹ ساله به نام «هری دان» منجر شد. روشن شده که راننده متخلف، «آن ساکولاس» همسر یک دیپلمات آمریکایی است. خانواده این جوان گفته‌اند که همسر این زن احتمالا عضو سرویس اطلاعاتی آمریکاست، اما در پوشش دیپلمات در انگلیس فعالیت می‌کرده است.
با وجود درخواست رسمی پلیس انگلیس، وزارت خارجه آمریکا نه تنها از لغو مصونیت این زن خودداری کرده، بلکه بر خلاف وعده اولیه، وی را به آمریکا بازگردانده است.
به نوشته روزنامه «گاردین»، والدین هری دان این هفته به نیویورک سفر کردند تا خواستار بازگشت ساکولاس به انگلیس و مشارکت در تحقیقات پلیس شوند. آن‌ها پس از ورود به نیویورک دعوت‌نامه‌ای از سوی کاخ سفید دریافت کرده و روز سه‌شنبه به دیدار ترامپ رفتند.
«شارلوت چالرز» مادر نوجوان مقتول انگلیسی درخصوص دیدار با ترامپ گفت: «ابتدا زمانی که به آن‌جا (کاخ سفید) رسیدیم، او (ترامپ) به ما تسلیت گفت. بسیاری از کارکنان نیز همین کار را کردند».
سپس ترامپ با اعلام این‌که قاتل فرزندشان در اتاق مجاور است، آن‌ها را شوکه می‌کند. شالوت در این‌ خصوص گفت:‌ «ما به‌طور کاملاً روشن گفتیم ما با او (ساکولاس) ملاقات می‌کنیم و و مشتاق ملاقات با او خواهیم بود اما این اتفاق باید تحت شرایطی که ما تعیین می‌کنیم و در خاک انگلیس انجام شود».
مادر نوجوان مقتول در ادامه گفت: «ما کمی شوکه شده بودیم اما اگر بخواهید کاملاً صادقانه بگویم، این مسئله برایمان تفاوتی ایجاد نکرد».
والدین هری دان به خبرنگاران گفتند، ترامپ در ابتدا احتمال بازگرداندن ساکولاس به انگلیس را بدون ذکر هیچ دلیلی رد کرد اما در ادامه نشانه‌هایی از تغییر احتمالی در موضعش دیده شد.
گفته می‌شود فرار سیکولاس از انگلیس به‌واسطه بهره‌مندی از مصونیت دیپلماتیک صورت گرفته است. «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در واکنش فرار همسر دیپلمات آمریکایی از انگلیس، ضمن درخواست بازگرداندن او توسط دولت آمریکا گفته است: «فکر نمی‌کنم کار درستی باشد که از فرایند مصونیت دیپلماتیک برای چنین اهدافی استفاده شود».
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين