۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۵
کد مطلب : ۳۳۸۶۴

چگونه سکه تقلبی و اصل را تشخیص دهیم؟

 
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: برای شناسایی سکه تقلبی از اصل باید به هنگام خرید سراغ طلافروشان معتبر دارای جوازکسب بروید.
شناسایی سکه‌های تقلب در بازار سخت است/ مردم نگران نباشندعبادلله محمدولی رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر : شناسایی سکه‌های تقلبی در بازار، بسیار سخت است متاسفانه شگردهای بسیار زیادی برای ساخت این سکه ها استفاده می شود، مردم برای اینکه در دام متقلبان نیفتند به صرافی های مجاز برای خرید سکه مراجعه کنند.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ادامه داد: اکثر واحد‌های فروش سکه در تهران و شهرستان ها، زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر فعالیت می کنند و شناسایی آن‌ها از طریق جواز کسب منصوب بر دیوار مغازه میسر است.
به گفته محمدولی، طلا یکی از فلزات مهم و گران بها در جهان است که  در بیشتر در ایران از آن، به عنوان اشیاء زینتی و پشتوانه پولی  استفاده می‌شود.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با تاکید بر اینکه اشتغال نیز در بازار طلا رواج زیادی دارد، تشریح کرد: سیستم اشتغال در حوزه طلا به این صورت است که عده ای در معادن استخراج طلا، عده ای در کارگاه های ساخت زیورآلات و شمش طلا فعالیت می کنند همچنین عده‌ای نیز به فروش طلای ساخته شده به طلافروشی ها مشغول هستند. در نهایت زنجیره فروش با رسیدن طلا به دست طلافروش پایان می پذیرد.
او بیان کرد: اتحادیه طلا و جواهر به دنبال آن است که با هماهنگی نهادهای مسئول انتظامی و قضایی دست دلالان را از بازار سکه و طلا کوتاه کند چر ا که افزایش فعالیت دلالان می‌تواند باعث افزایش التهاب و در نتیجه توقف روند نزولی قیمت‌ها و صعود دوباره قیمت سکه و طلا شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين