۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۳۳۸۷۷

بیش از ۲ میلیون زائر به ایران بازگشتند

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: بیش از ۲ میلیون نفر از این سفر به ایران بازگشتند که ما در سنوات گذشته چنین حجم از اعزام زوار را نداشتیم.
بیش از ۲ میلیون زائر به ایران بازگشتندحسین ذوالفقاری رئیس ستاد بازسازی مرکزی اربعین درباره آخرین وضعیت تردد زائران اربعین، گفت: تاکنون بیش از ۳ میلیون ۴۲۰ هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شدند.
او افزود: همچنین بیش از ۲ میلیون نفر از این سفر به ایران بازگشتند که ما در سنوات گذشته چنین حجم از اعزام زوار را نداشتیم؛ اما به دلیل پیش بینی‌های صورت گرفته و همکاری زائران، خوشبختانه وضعیت مرز‌های چهارگانه و تردد‌ زائران در شرایط عادی و مناسبی است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین بیان کرد: تاکنون مشکل خاصی در مرز‌های داخل کشور وجود نداشته است، البته در چند روز قبل در آن‌سوی مرز‌های شلمچه به دلیل تردد زائران، مشکلاتی از قبیل حمل و نقل و آب آشامیدنی وجود داشت که بلافاصله کمک رسانی‌ها انجام شد. ایران آمادگی کمک رسانی بیشتری داشت، اما طرف عراقی نظرات دیگری داشت.
ذوالفقاری گفت: در حال حاضر وضعیت تردد مسیر‌ها در روان است و مشکلی وجود ندارد و برگشت زائران در سه روز گذشته نسبت به روز‌های قبل افزایش بیشتری داشته است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین  اظهار کرد: زائران با مدیریت زمان برای برگشت و اطلاع از مسیر‌ها می‌توانند به تردد زوار دیگر به کشور کمک کنند، ضمن اینکه در نقاط مرزی داخل کشور امنیت فراهم است و امکاناتی تدارک دیده شده که زائران با مشکل دیگری روبه‌رو نشوند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين