۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب : ۳۳۹۸۸

اعتماد مردم به دولت کاهش یافته است/ شفاف سازی موجب افزایش اعتماد عمومی می‌شود

 
میدری از کاهش اعتماد مردم به دولت خبر داد و گفت: شفاف سازی در امور موجب افزایش اعتماد عمومی می‌شود.
اعتماد مردم به دولت کاهش یافته است/ شفاف سازی موجب افزایش اعتماد عمومی می‌شوداحمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع اعضای سمن‌ها اظهار کرد: درآمد و ثروت و یا فقر محصول سرمایه‌ هستند و سرمایه شامل سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌شود.
وی افزود: امروز وجود سرمایه‌های اجتماعی بسیار مهم است که از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن اعتماد است.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: امروزه اعتماد عمومی مردم کاهش پیدا کرده است، به همین دلیل سرمایه گذاری‌های اقتصادی هم آنچان که باید جواب می‌دهند، برای مثال در شهر‌های بزرگ و مناطق آزاد تجاری با وجود سرمایه گذاری‌های اقتصادی شاهد افزایش آسیب‌های اجتماعی و حاشیه نشینی هستیم.
مدیران در نظام اداری ناکارآمد سرمایه‌ها را صرف حامیان خود می‌کنند
میدری گفت: با نبود اعتماد، افزایش سرمایه گذاری‌های اقتصادی منجر به فساد اداری می‌شود، زمانی که نظام اداری ناکارآمد باشد، مدیران منابعی که باید صرف سرمایه گذاری و کاهش فقر شود را خرج حمایت از حامیان خود می‌کنند.
وی با بیان اینکه اعتماد مردم به دولت کاهش یافته است، ادامه داد: در زمان زلزله بم مردم به نهاد‌های دولتی اعتماد نداشتند و به سمت سمن‌ها رفتند و در زلزله کرمانشاه این اعتماد به سمت افراد و سلبریتی‌ها رفت.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه برای افزایش اعتماد باید به سمت شفافیت در عملکرد‌ها برویم، گفت: وقتی نهاد‌های دولتی بی اعتبار می‌شوند هر اقدام مثبتی زیر سوال می‌رود.
میدری بیان کرد: سازمان بهزیستی برای افزیش شفافیت، واریزی‌های مستمری مددجویان را شفاف کرد و آن را مستقیم به حساب مددجویان واریز کرد.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در گذشته مستمری مددجویان به حساب مراکز بهزیستی استان‌ها واریز و به مددجویان پرداخت می‌شد که بعد از شفاف سازی مشخص شد حدود ۴۰۰ مددجو که فوت کرده بودند هنوز مستمری دریافت می‌کردند و مستمری این افراد فوت شده در مسیر دیگری هزینه می‌شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين