۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : ۳۴۲۹۸

دستگیری دلال ۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریالی بازار سکه و ارز

 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری یکی از دلالان سکه و ارز با گردش حساب بانکی ۱۲ تریلیون و ۵۵۲ میلیارد ریالی خبر داد.
دستگیری دلال سکه ۱۲ تریلیونی و سوداگر بازار ارز سرهنگ نعمت اله علیپور رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت گفت: با دستگیری سلطان سکه، شناسایی همدستان وی نیز در دستور کار قرار گرفت و در این راستا شخصی به هویت (ج. ح) شناسایی شد.
وی توضیح داد: این متهم با همکاری وحید مظلومین معروف به سلطان سکه، سکه و ارز‌ها را از بازار جمع آوری کردند و بدین ترتیب موجب افزایش قیمت سکه می‌شدند.
علیپور با اشاره به اینکه این فرد مالک یک باب مغازه طلافروشی در بازار بوده و در زمان آشفتگی بازار تحت پوشش خرید و فروش طلا، اقدام به معاملات طلای آب شده و کاغذ می‌کرده، تصریح کرد: مجموع گردش حساب‌های بانکی این فرد در بازه زمانی ۹۳ تا ۹۷ بالغ بر ۱۲ تریلیون ریال بوده است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم از سال ۹۶ تا کنون متواری بوده، گفت: در ساعت ۱۱ صبح روز بیست و هفتم مهرماه این سوداگر بازار ارز در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت با بیان اینکه با دستور قضائی بالغ بر ۸۳۰ میلیارد ریال از حساب بانکی وی توقیف شده است، گفت: متهم با دستور بازپرس شعبه ۱۲ ناحیه ۳۲ دادسرای عمومی و انقلاب تهران با قرار وثیقه در اختیار این پلیس برای تحقیقات تکمیلی قرار دارد.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين