۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۳۵۲۵۶

بیمه سلامت چقدر از هزینه‌های بستری و سرپایی را پوشش می‌دهد؟

 
مدیر عامل بیمه سلامت درباره پوشش بیمه ای دفترچه بیمه سلامت توضیح داد.
پرداخت ۷۰ درصد از هزینه‌های درمانی بوسیله بیمه سلامت/ ۴۴ هزار ارائه دهنده خدمت طرف قرارداد با بیمه هستند/طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت : افرادی که تحت پوشش خدمات بیمه درمانی قرار می‌گیرند با استفاده از استحقاق سنجی که توسط وزارت رفاه انجام می‌شود با قرارگیری در دهک‌های مختلف حق بیمه خود را باید پرداخت کنند که در این میان افرادی که در دهک  پایین هستند، دولت حق بیمه آنها را پرداخت می‌کند.
او ادامه داد: دفترچه بیمه یک قدرت شناسایی به ارائه دهندگان خدمت می‌دهد و بیماران در هنگام مراجعه به ۴۴ هزار ارائه دهنده خدمت خدمات بیمه سلامت در بخش‌های بستری و سرپایی از طریق دفترچه بیمه خدمات بهداشتی و درمانی دریافت می‌کنند.
موهبتی تاکید کرد: صندوق روستائیان، کارکنان دولت، بیمه رایگان و صندوق سایر اقشار صندوق‌های مختلف بیمه سلامت است و بر اساس دستورالعمل‌های مختلف خدمات متعددی  ارائه می‌شود؛ بسته خدمت در تمام صندوق‌های مختلف بیمه‌گر مانند بیمه سلامت و تامین اجتماعی یکسان است.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تصرح کرد: در صورت رعایت راهنمایی‌های بالینی بیمه سلامت ۷۰ درصد از هزینه‌های خدمات ارائه شده را پرداخت می‌کند، اما اگر فردی که دارویی خارج از لیست دارویی تجویز کند به نوعی تخلف کرده است و بیمه از آن حمایت نمی‌کند.
او با اشاره به اینکه بیمه سلامت از دارو‌هایی که داخل لیست دارویی بوده، اما برند است حمایت نمی‌کند، افزود: دارویی که در سبد دارویی کشور قرار دارد به طور قطع ۷۰ درصد هزینه‌ها به وسیله بیمه سلامت پرداخت می‌شود و بیماران در هنگام مراجعه به بیمارستان با استفاده از تعرفه دولتی ۹۰ درصد هزینه‌ها به وسیله بیمه پرداخت می‌َشود و اگر مراجعه کننده با استفاده از نظام ارجاع مراجعه کند تنها ۵ درصد هزینه‌ها را خودش پرداخت می‌کند.
بیمه اجباری همگانی سلامت ویژه تمام آحاد مردم فاقد هرگونه پوشش بیمه ای
موهبتی ادامه داد: امروزه مردم نباید دغدغه‌ای داشته باشند که در آینده به دلیل تحت پوشش نبودن بیمه هزینه‌های اضافی را پرداخت کنند؛ به همین دلیل دولت مصوب کرد که پوشش بیمه اختیاری همگانی سلامت ویژه آحاد مردم که فاقد هر گونه پوشش بیمه‌ای بوده در سراسر کشور اجرایی شود و در این خصوص آیین نامه‌های آن به تصویب رسیده است و مردم نباید منتظر بیماری و بروز حادثه‌ای شوند.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: افراد در زمان سلامت خود را بیمه کنند تا در هنگام بروز بیماری صندوق‌های بیمه‌گر از آنها حمایت کنند و افراد جوان برای سالمندان و غنی برای فقرا حق بیمه پرداخت می‌کنند و ما به سمت بیمه کارآمد می‌رویم.
او تصریح کرد: در گذشته افراد در هنگام بروز بیماری خود را بیمه می‌کردند برای همین انگیزه‌ای برای بیمه کردن خود نداشتند، اما امروزه هر کس که خود را بیمه کند باید یک دوره ده روزه را انتظار بکشد و سازمان بیمه سلامت تعطیلاتی را برای افراد جهت تحت پوشش بیمه قرار گرفتن در سراسر کشور در نظر گرفته است که این تعطیلات ظرف مدت ۶ ماه برای افراد در نظر گرفته می‌شود.
موهبتی گفت: ما پیش بینی می‌کنیم در شروع طرح پوشش بیمه اجباری همگانی سلامت با مشکل منابعی رو برو نباشیم، اما این بدین معنی نیست که ما نیازمند اعتبار نیستیم، اما داریم تلاش می‌کنیم که اعتبار مورد نیاز را در بودجه دیده شود؛ و من امیدوارم با حمایت دولت و سازمان برنامه و بودجه برخوردار شویم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين