۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب : ۳۵۴۲۲

آیا اموال همسر و فرزندان به دلیل بدهی شوهر یا پدر مصادره می‌شوند؟

 
در دعاوی مالی این سوال وجود دارد که آیا از اموال خانواده فرد بدهکار برای پرداخت بدهی‌های او استفاده می‌شود یا آن‌ها نقشی ندارند.
دانستنی حقوقی/ یکی از موضوعاتی که در دعاوی حقوقی باید یه آن توجه داشت این است که آیا درصورت کلاهبرداری کرد می‌توان اموال همسر و فرزندش را به دلیل بدهی او مصادره کرد؟
این موضوع را ماده ۱ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی توضبح داده است و بر اساس آن هر فردی به موجب حکم دادگاه به رد هر نوع مالی به دیگری محکوم شود و از اجرای حکم خودداری کند، درصورتی که عین مال وجود داشته باشد آن مال أخذ می‌شود و به طرف مقابل تسلیم می‌شود.
توقیف مال کلاهبردار برای پرداخت بدهی‌ها
اما در صورتی که رد عین مال ممکن نباشد اموال فرد خاطی توقیف می‌شود و از فروش آن بدهیهایش پرداخت می‌شود.
از سویی دیگر دادگاه صادرکننده رای وظیفه دارد به تقاضای شاکی و از طریق پیش بینی شده در این قانون و به هر صورتی که قانونی باشد باید اموال فرد خاطی را شناسایی و توقیف گند.
بر اساس قانونی توقیف و برداشت از اموال دیگران امکان پذیر نیست، اما پرداخت دین از سوی فرد دیگری اگر به خواست و اراده او باشد مشکلی ندارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين