۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۳۵۴۷۱

اما و اگرهای برگزاری آزمون کارشناسان رسمی/آزمون به تعویق افتاد


آزمون امسال کارشناسان رسمی دادگستری که قرار بود ۲۹ آذر برگزار شود با اما و اگرهایی همراه شده است.
اما و اگرهای برگزاری آزمون کارشناسان رسمی/آزمون به تعویق افتاد
امسال زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به طرز عجیبی از سوی سازمان سنجش با آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه هم زمان شد.
ابتدا گفته شد این آزمون، ۲۴ آبان برگزار می شود اما چندی بعد زمان برگزاری تغییر کرد و اعلام شد ۲۹ آذر یعنی هم‌زمان با آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه برگزار می شود.
از سوی دیگر، سازمان سنجش برای رفع نگرانی داوطلبان اعلام کرد که هر دو آزمون در تاریخ مقرر اما در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود اما این موضوع از دغدغه شرکت کنندگان نه تنها چیزی کم نکرد بلکه برگزاری، آن هم در یک روز، بر نگرانی داوطلبان افزود.
این در حالی است که هزینه ثبت‌نام آزمون امسال کارشناسان رسمی دادگستری، ۳۰۰ هزار تومان بوده و وجه پرداختی نیز غیرقابل استرداد است و همین موضوع دلیل دیگری برای نگران شدن داوطلبان شده است.
البته رئیس سازمان سنجش سریعا اعلام کرد که جای نگرانی برای داوطلبان نیست چرا که با هماهنگی سازمان سنجش، شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه مشکل تعداد محدودی از داوطلبان که همزمان در هر دو آزمون شرکت کرده‌اند با تغییر زمان آزمون از صبح به بعد از ظهر برطرف می‌شود و شائبه وجود زد و بند در این خصوص صحت ندارد.
سرانجام شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری با توجه به نگرانی داوطلبان اعلام کرد که آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۲۹ آذر برگزار نخواهد شد بلکه برگزاری این آزمون به ۶ دی ماه موکول شده است.
در اطلاعیه این شورا تاکید شده است: «پیرو اطلاعیه مورخ ۹۸.۸.۴ بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ می‌رساند، نظر به اینکه براساس اطلاعیه منتشر شده، مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه در تاریخ ۹۸.۰۹.۲۹ اقدام به برگزاری آزمون اخذ پروانه وکالت خواهد نمود. لذا به منظور آرامش وآسایش آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در آزمون اخذ پروانه وکالت مرکز مذکور نیز ثبت‌نام نموده‌اند تاریخ برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در کلیه مراکز استانهای کشور بطور همزمان ۶دی ماه برگزار خواهد شد.»
همچنین اعلام شد زمان توزیع کارت ورودبه جلسه و جزئیات برگزاری آزمون،  ۲ دی ماه  منتشر می شود و سوالات آزمون  از دروس علمی تخصصی ودانشگاهی رشته مربوطه ونکات کاربردی درآن رشته است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين