۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۳۵۵۰۱

طلای خالص یا فلز مس با روکش طلا !

 
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: امکان تشخیص طلای خالص توسط مشتری آسان نخواهد بود.

ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره تشخیص طلای خالص و ناخالص اظهار کرد: امکان تشخیص طلای خالص توسط مشتری آسان نخواهد بود. این در حالی است که فروشنده امکان تشخیص آن را دارد.
او گفت : در هر شغلی و محصولی امکان تغلب وجود دارد و از آنجایی که در صنعت جواهرسازی تشخیص اصل بودن سخت است، خریداران باید به واحد های معتبر مراجعه کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: اگر فردی طلای ناخالص خریداری کرد می‌تواند با ارائه فاکتور به همان طلافروشی مراجعه کند، طبیعی است که امکان شناسایی طلای خالص و ناخالص کار آسانی نیست.
محمدولی بیان کرد: کسانی که به خرید زیورآلات علاقه دارند و یا حتی کسانی که اطلاعات کمی درباره زیورآلات دارند می‌دانند که طلا از جمله زیورآلات و جواهرات گران قیمتی است که اگر در خرید آن دقت کافی صورت نگیرد ممکن است باعث ضرر مالی زیادی برای افراد شود. بنابرین یکی از نگرانی‌های افرادی که می‌خواهند طلا خریداری کنند تشخیص طلای تقلبی از اصلی است.
گفتنی است که چند وقتی در فضای مجازی صحبت از سودجویی برخی افراد مطرح است که با توجه به افزایش قیمت طلا داخل النگو و دستبند را از فلز مس پر و سپس با روکش طلا آن را تولید می‌کنند. پیش از این نیز نگرانی‌هایی درباره سکه‌های تقلبی ایجاد شده بود، با این حال رئیس اتحادیه تولید کنندگان طلا معتقد است تخلفات طلا و سکه تقلبی در ایران در کمترین حد است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين