۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۳۵۵۰۳

لغو ۱۳۰۰ پرواز شرکت «لوفت هانزا» آلمان به دلیل احتمال اعتصاب کارکنان


شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان به دلیل احتمال اعتصاب خدمه پروازی در روزهای پنج شنبه و جمعه حدود ۱۳۰۰ پرواز این شرکت در روزهای آینده را لغو کرد.
لغو 1300 پرواز شرکت «لوفت هانزا» آلمان به دلیل احتمال اعتصاب کارکنان
به گزارش  "دویچه وله" آلمان، شرکت لوفت هانزا، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان در واکنش به تصمیم خدمه پرواز برای آغاز اعتصاب عمومی از روز پنج‌شنبه هفتم نوامبر (16 آبان) و با توجه به رای دادگاه کار فرانکفورت در مورد قانونی بودن این اعتصاب حدود 1300 پرواز این شرکت در روزهای آینده را لغو کرد.
لوفت‌هانزا در یک درخواست فوری از دادگاه فرانکفورت خواسته بود جلوی اعتصاب را بگیرد اما دادگاه حکم داده که این اعتصاب با قانون کار و توافق‌های دو طرف مغایرت ندارد.
به گزارش خبرگزاری آلمان دادگاه فرانکفورت همچنین بر این نظر است که مبارزه صنفی کارکنان شرکت لوفت‌هانزا و تصمیم آنها برای دست کشیدن از کار "نامتناسب" ارزیابی نمی‌شود.
لوفت‌هانزا گرچه به حکم دادگاه اعتراض و درخواست تجدیدنظر کرده،  اما در یک اقدام احتیاطی تعداد زیادی از پروازهای روزهای آینده را لغو کرده که برآورد می‌شود برنامه سفر 180 هزار مسافر را دچار اختلال کند.
به گفته یکی از سخنگویان لوفت‌هانزا روز پنج‌شنبه دست‌کم 700 و روز جمعه 600 پرواز از برنامه خط خواهند خورد.
لوفت‌هانزا پیش از این به اتحادیه UFO (سازمان مستقل خدمه پرواز) پیشنهاد داده بود که مذاکرات مقدماتی را آغاز کنند تا در ماه فوریه سال آینده و پس از انتخاب هیئت مدیره جدید این اتحادیه به توافق نهایی برسند.
اعتصاب خدمه پرواز شرکت لوفت‌هانزا قرار است از نیمه شب پنج‌شنبه آغاز شود و 48 ساعت ادامه یابد. لوفت‌هانزا به مشتریان خود این امکان را داده که بلیط‌های رزرو یا خریداری شده را به طور رایگان تعویض کنند.
اتحادیه UFO خواستار افزایش کمک‌هزینه و فوق‌العاده برای 21 هزار خدمه پرواز شرکت لوفت‌هانزا شده است. این اتحادیه همچنین خواسته که راه انتقال همکاران فصلی به شیفت‌های کاری معمولی تسهیل شود.

در جریان اختلاف‌های میان کارکنان و کارفرمایان خطوط هوایی این پرسش شرکت لوفت‌هانزا هنوز بی‌پاسخ مانده که آیا اتحادیه UFO اصولا حق دخالت در مناسبات کاری خدمه کابین هواپیما را دارد یا خیر.
ااتحادیه خدمه پرواز در وب‌سایت خود اعلام کرده که اعتصاب دو روزه شامل تمام پروازهای خارجی شرکت لوفت‌هانزا از مبدا آلمان خواهد بود و از مسافران خواسته آماده لغو پروازها و بی‌نظمی باشند.
اعتصاب سراسری دو روزه در حال حاضر فقط مربوط به پروازهای شرکت اصلی لوفت‌هانزا می‌شود. دانیل فلور، معاون رئیس اتحادیه UFO چند روز پیش به خبرنگاران گفته بود که در صورت بی‌توجهی مقامات لوفت‌هانزا به خواسته‌های اعضای این اتحادیه دامنه اعتصاب به دیگر شرکت‌های زیرمجموعه لوفت‌هانزا، از جمله شرکت‌های هواپیمایی یورو وینگزو سان اکسپرسنیز کشیده می‌شود.
کارکنان پروازی شرکت های هواپیمایی تابعه لوفت هانزای آلمان در 28 مهر ماه هم در اعتراض به دستمزدهای خود اعتصاب کردند.
شرکت‌های هواپیمایی تابعه لوفت هانزا که در این اعتصاب‌های سراسری شرکت داشتند عبارتند از شرکت هواپیمایی یورو وینگز، ژرمن وینگز، لوفت هانزا سیتی لاین و شرکت هواپیمایی سان اکسپرس است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين