۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب : ۳۵۷۷۸

تحریر الشام: هر کس در ادلب علیه ما تظاهرات کند، خونش «حلال» است


یکی از سرکرده‌های امنیتی تحریر الشام مدعی شد که هر کس علیه این ائتلاف تروریستی در ادلب، تظاهرات کند، خونش حلال خواهد بود.
تحریر الشام: هر کس در ادلب علیه ما تظاهرات کند، خونش «حلال» است
 یکی از نیروهای امنیتی ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام»، معترضان در استان ادلب، واقع در شمال سوریه را تهدید کرد.
«أبو الیمان الحمصی» این سرکرده امنیتی تحریر الشام مدعی شد که هر کس در هر منطقه از ادلب، علیه تحریر الشام دست به تظاهرات بزند، «خونش حلال است».
تحریر الشام ائتلافی است که جبهه النصره رکن اصلی تشکیل دهنده آن است و بخش اعظم استان ادلب را در اشغال خود دارد.
شبکه معارض «اورینت» گزارش داد که این اظهارات، در واکنش به تظاهرات «چند صد نفر از ساکنان است» که علیه تحریر الشام و نهاد موسوم به «دولت نجات» -وابسته به تحریر الشام- در استان ادلب برگزار شده است.
این تظاهرات در اعتراض به کشته شدن چند غیر نظامی توسط تحریر الشام برگزار شد؛ چرا که عناصر این گروه، اخیرا در شهرک «کفر تخاریم» در شمال غرب ادلب، به افراد غیر نظامی حمله کردند و شماری از آنان را کشتند.
الحمصی در یک فایل صوتی مدعی شد که «سوریه، متعلق به تحریر الشام است و تحریر الشام نیز از آنِ سوریه است».
وی مدعی شد که باید معترضان به «ابو محمد الجولانی شیخ و خلیفه ما احترام بگذارند» و آنان را «سگ‌های [بشار] اسد [رئیس جمهور سوریه]» خطاب کرد.
این سرکرده تحریر الشام  ادعا کرد: «به خدا قسم، هر کس علیه هیئة [تحریر الشام] تظاهرات کند، خونش حلال است... حلالِ حلال است و [ریختن خونش] بر گردن من است».
الحمصی همچنین گفت که «اگر همه ملت سوریه بروند و جز برادرانمان که در هیئة که در سوریه حضور دارند، [کسی باقی نماند]... و ملت سوریه همگی بروند، هیچ مشکلی نداریم».
این سرکرده تحریر الشام در پایان، فعالان رسانه‌ای را نیز تهدید به قتل کرد. این در حالی است که تحریر الشام از مدت‌هاست که مخالفان خود را فورا بازداشت می‌کند.
به گزارش اورینت، در روزهای گذشته، چندین تظاهرات در مناطق مختلف استان ادلب علیه تحریر الشام و الجولانی برگزار شد. معترضان خطاب به الجولانی می‌گفتند که «ما تو را نمی‌خواهیم».
بنا بر این گزارش، تحریر الشام جمعه گذشته، مانع از خروج دهها نفر از ساکنان ادلب از این شهر شد و مانع هر گونه حرکتی در این شهر شد. این ائتلاف، از ساعات آغازین بامداد پنجشنبه گذشته، اطراف این شهر را محاصره کرد و آن را هدف حملات سنگین خود قرار داد.
منابع محلی خبر دادند، تحریر الشام در تمامی کارگاههای فرآوری زیتون، افرادی را از طرف خود منصوب کرده تا از باغداران و کشاورزان «زکات» بگیرند؛ ولی ساکنان این مناطق، با این مسئله مخالفت و اعلام کردند که «زکات» خود را بین فقرا تقسیم خواهند کرد.  تحریر الشام نیز این مسئله را نپذیرفت و مهلت 48 ساعته به کشاورزان داد. پس از پایان این مهلت در شامگاه چهارشنبه، تحریر الشام حملات خود را از صبح پنجشنبه آغاز کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين