۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب : ۳۶۳۴۵

آئودی E-Tron اسپورتبک معرفی شد

 
 
با شروع نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس ۲۰۱۹، آئودی از نسخه اسپورتبک مدل الکتریکی E-Tron رونمایی کرد.

آئودی E-Tron یکی از جذاب‌ترین مدل‌های تولیدی شرکت آلمانی آئودی در سال‌های اخیر است که به واسطه طراحی فوق‌العاده و مشخصات فنی عالی، مورد تحسین بسیاری از کارشناسان قرار گرفته و در بازار نیز فروش خوبی دارد. آئودی با تولید مدل E-Tron قدمی جدی در بخش خودرو‌های الکتریکی برداشته و یک نماینده قدر را برای مدل‌های حریف روانه بازار کرده است. روز گذشته در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس ۲۰۱۹، نسخه اسپورتبک آئودی E-Tron برای اولین بار رونمایی شد، این مدل از نظر طراحی و مشخصات فنی دارای چندین تغییر جزئی نسبت به نسخه اصلی است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.
کاهش ارتفاع در طراحی جدید آئودی E-Tron اسپورتبک
طراحی فوق‌العاده آئودی E-Tron موجب شده تا از نظر ظاهری تفاوتی با خودرو‌های درون‌سوز نداشته باشد، اما برخی ویژگی‌ها مانند چراغ جلو و سبک متفاوتی که دارد آن را از برخی مدل‌ها متفاوت می‌سازد، چراغ جدید این مدل با یک تراشه کوچک هدایت می‌شود و می‌توان با آن حتی تنها یک قسمت از جاده را روشن کرد. طراحی جدید چراغ‌های جلو E-Tron اسپورتبک از جمله تغییرات آن نسبت به مدل اصلی است. طراحی جدید سقف این مدل باعث شده تا ارتفاع خودرو کاهش پیدا کند و ظاهری اسپورت به خود بگیرد، همین ویژگی نیز برروی سرعت و بازه حرکتی خودرو حداقل تا ۶.۲ مایل تاثیر گذاشته است، آیرودینامیک متفاوت این مدل نسبت به نسخه اصلی موجب شده تا حدود ۲۱ میلی‌متر از ارتفاع سقف و محل صندلی ردیف عقب کاسته شود. صندوق عقب نیز طراحی جمع‌و‌جورتری دارد، اما ظرفیت آن همچنان ۲۱.۷ متر مکعب است که نشان از طراحی بهینه آن می‌دهد.
خریداران در هنگام خرید می‌توانند به عنوان یکی از آپشن‌های خودرو، آینه‌های مجازی را انتخاب کنند که به جای آینه‌های استاندارد قرار می‌گیرد و با دوربین و سنسور‌های خود، عملکرد سیستم هشدار مانیتورینگ نقاط کور را افزایش می‌دهد. چرخ‌های ۲۱ اینچی نیز از دیگر ویژگی‌های آئودی E-Tron اسپورتبک است.
آئودی نسخه جدید خودرو الکتریکی خود را با همان قدرت ۴۰۲ اسب بخار و ظرفیت باتری نسخه اصلی عرضه کرده، اما بازه حرکتی این مدل بهبود یافته و به ۲۷۷ مایل رسیده، این مقدار ۲۲ مایل از نسخه شاسی‌بلند آئودی E-Tron بیشتر است. البته نسخه بازار اروپا این مدل دارای بازه حرکتی بیشتری نسبت به نسخه معرفی شده در لس‌آنجلس خواهد داشت.

این مدل در بهار آینده در اروپا با شروع قیمت ۷۱ هزار پوند، عرضه می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين