۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۳۶۵۱۱

پرسپولیس بدون سرمربی رکورد نفت را می‌شکند؟

پرسپولیس بدون سرمربی رکورد نفت را می‌شکند؟
به گزارش بیان ما؛ هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران پس از وقفه ۱۴ روزه‌ای که به دلیل برگزاری بازی تیم ملی با عراق ایجاد شد از امروز جمعه این هفته با دیدار تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان آغاز می‌شود.
با توجه به فراهم نبودن شرایط برگزاری چهار بازی این هفته یعنی دیدار گل گهر سیرجان- ماشین سازی تبریز، پارس جنوبی جم- پیکان تهران، صنعت نفت آبادان- سپاهان اصفهان و تراکتور- شهر خودرو لغو و به زمان دیگری موکول شد.
از طرفی دیدار سه تیم سایپا، ذوب آهن و استقلال مقابل حریفان شان هم به دلیل اینکه تیم ملی فوتبال امید با استفاده از بازیکنان آن‌ها امروز (پنجشنبه) به مصاف تیم ملی امید قطر می‌رود ۲ تا ۳ روز به تاخیر افتاد.

پرسپولیس تهران- نفت مسجد سلیمان/ جمعه اول آذر/ ورزشگاه آزادی/ ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه
این بازی ابتدا با توجه به مشکلات اینترنتی و میسر نبودن فروش بلیت الکترونیکی لغو شد، اما در ادامه با رفع این مشکل قرار شد در تاریخ مقرر برگزار شود.
شاگردان گابریل کالدرون که اکنون با کسب ۱۹ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارند برای پیروزی مقابل تیمی که یکی از شگفتی سازان این فصل بوده کار سختی دارند. نفت مسجد سلیمان در ۱۰ هفته ابتدایی لیگ با توجه به بضاعتش نتایج بسیار خوبی گرفته و همین که مهدی تارتار تیمی که سال گذشته در آخرین هفته جواز بقا در لیگ را کسب کرد به جایی رسانده که در لیگ نوزدهم حتی مقابل تیم‌های مدعی شهرخودرو، سپاهان، استقلال و تراکتور هم متحمل باخت نشده است نشان از کیفیت بالای مسجد سلیمانی‌ها دارد.

پرسپولیس که در این بازی گابریل کالدرون را به دلیل محرومیت روی نیمکت ندارد با رقم زدن نخستین باخت نفت در شرایطی به رتبه دوم صعود می‌کند که دست کم حریف را با اختلاف هفت گل شکست بدهد که این موضوع تا حدی محال به نظر می‌رسد. با این وجود سرخ پوشان پایتخت برای از دست ندادن جایگاه سوم نباید به نفتی‌ها امتیاز بدهند. در سوی مقابل شاگردان مهدی تارتار که با کسب ۱۴ امتیاز تیم هشتم جدول هستند در صورت خلق یک شگفتی دیگر و بردن پرسپولیس باید برای رسیدن به رده پنجم منتظر توقف فولاد برابر ذوب آهن بمانند. چراکه بازی تراکتور و صنعت نفت در این هفته لغو شده است.

نفت در این بازی سعید آهنی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و از طرفی پرسپولیس هم نمی‌تواند از کمال کامیابی نیا به دلیل اینکه او آخرین مراحل نقاهت را پشت سر می‌گذارد و همچنین بشار رسن، هافبک عراقی اش که جمعه وارد تهران می‌شود استفاده کند.
بیشتر بخوانید:  کارنامه بی دفاع شاگردان تارتار در خط حمله نفت مسجد سلیمان
داور: پیام حیدری
کمک ها: علیرضا ایلدروم و فرهاد مروجی
کمک داوران اضافی: امیر عرب براقی و سید علی اصغر مومنی
داور چهارم: فرهاد فرهاد پور
ناظر داوری: حسین نجاتی
سایپا تهران- شاهین شهرداری بوشهر/ یکشنبه ۳ آذر/ ورزشگاه دستگردی تهران/ ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه
تیم جوان ابراهیم صادقی که در هفت هفته اخیر، ۲ تساوی و ۵ شکست را متحمل شده است برای عبور از بحران، شاهین بوشهر را پیش رو دارد که پس از جذب میشو کریستیچویچ کروات به عنوان سرمربی، دنبال بلند پروازی در لیگ برتر و فرار از قعرنشینی است.
یکی از نکات عجیب درباره سایپا گل نزدن این تیم در ۶ هفته اخیر بوده که سبب شده نارنجی پوشان پایتخت با ۹ امتیاز در رتبه دوازدهم قرار بگیرند، اما این تیم در صورت برتری مقابل بوشهری‌ها می‌تواند با توجه به باخت احتمالی نساجی برابر استقلال و لغو شدن دیدار مقابل ماشین سازی می‌تواند تا رده دهم جدول صعود کند و باخت هم احتمال دارد تا رتبه سیزدهم سقوط کند.

از طرفی برد و باخت این بازی تاثیری در وضعیت تیم ۲ امتیازی قعرنشین میشو ندارد و شاگردان او حتی با تکرار پیروزی شان برابر سایپا در جام حذفی، همچنان در رده شانزدهم باقی می‌مانند.
سایپا در این بازی بازیکن محرومی ندارد، اما نمی‌تواند از مجید علیاری به دلیل مصدومیت استفاده کند.
داور: میثم حیدری
کمک ها: سعید علی نژادیان و قهرمان نجفی
کمک داوران اضافی: کمیل غلامی و سعید رحیمی مقدم
داور چهارم: علیرضا مرادی
ناظر داوری: فریدون اصفهانیان
ذوب آهن اصفهان- فولاد خوزستان/ یکشنبه ۳ آذر/ ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه/ ورزشگاه فولادشهر اصفهان
مسئولان باشگاه ذوب آهن پس از اعتماد مجدد به علیرضا منصوریان امیدوار هستند او اولین فینال خود در پنج بازی‌ای که تا پایان نیم فصل اول زمان دارد با برد مقابل فولاد پشت سر بگذارد تا این تیم در جدول سر و سامانی پیدا کند.
از طرفی سرخ پوشان اهوازی هم که اکنون با ۱۶ امتیاز در جایگاه ششم هستند می‌خواهند با برتری مقابل این تیم بحران زده اصفهانی دست کم این جایگاه را تثبیت کرده و البته امیدوارند در صورت باخت استقلال به نساجی خود را تا رده چهارم جدول بالا بکشند.
پرسپولیس بدون کالدرون دنبال ثبت اولین باخت نفت/ علی منصور پس از ابقا به سد فولادی رسید
ذوب آهن که فصل را بسیار بد آغاز کرده در ۱۰ بازی اول تنها یک برد به دست آورده و با ۷ امتیاز چهاردهم است. تیم علی منصور برای فرار از بحران باید فولاد را ببرد تا در صورت امتیاز از دست دادن سایپا مقابل شاهین می‌تواند تا رده دوازدهم خود را بالا بکشد.
سرمربی تیم اصفهانی پس از ابقا شدن در این تیم محمد باقر صادقی، محمد زبیر نیک نفس، ماکولی کریسانتوس و بوری باکر را کنار گذاشت. در سوی مقابل محمد آبشک هم به دلیل محرومیت دیدار با ذوب را از دست داد.
داور: محمد حسین زاهدی فر
کمک ها: سعید علی نژادیان و قهرمان نجفی
کمک داوران اضافی: امیر سامان سلطانی و محمد باقر پور باقر
داور چهارم: مهدی سیفی
ناظر داوری: ایرج نظری
نساجی مازندران- استقلال تهران/ دوشنبه ۴ آذر/ ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه/ ورزشگاه وطنی قائمشهر
آبی پوشان پایتخت این روز‌ها وضعیت ایده آلی دارند و با پنج برد متوالی ۱۸ امتیازی شده و خود را به رده چهارم رسانده اند. شاگردان آندره آ استراماچونی که فوتبال روان و روی زمینی ارائه می‌کنند، بی شک کار سختی برابر نساجی در چمن مصنوعی ورزشگاه وطنی خواهند داشت. به همین دلیل سرمربی ایتالیایی استقلال سعی داشت با برگزاری تمرینات تیمش در چمن مصنوعی، شاگردان خود را آماده این بازی سخت کند که البته این موضوع تاکنون محقق نشده است.
نساجی این روز‌ها وضعیت دشواری دارد. این تیم که در هفت بازی اخیرش تنها ۴ تساوی کسب کرده و سه بار متحمل باخت شده است با ۱۱ امتیاز در رده یازدهم قرار گرفته است و البته با توجه به اینکه بدهی‌های این باشگاه به صورت کامل تسویه نشده احتمال دارد برای بازی با استقلال هم مجوز بازی محمد قاضی صادر نشود و حتی سازمان لیگ اجازه ندهد علیرضا حقیقی در این دیدار به میدان برود.
رضا مهاجری هم پس از طی کردن دوران نقاهت که سبب بستری شدن او در بیمارستان شد می‌تواند قائمشهری‌ها را در بازی با حریف از روی نیمکت هدایت کند.
پرسپولیس بدون کالدرون دنبال ثبت اولین باخت نفت/ علی منصور پس از ابقا به سد فولادی رسید
مهدی قائدی، میلاد زکی پور و فرشید باقری به دلیل آسیب دیدگی احتمال دارد نتوانند مقابل نساجی بازی کنند، اما غیبت داریوش شجاعیان و محسن کریمی قطعی است. به هر حال استرا که این روز‌ها از وضعیت مالی باشگاه رضایت ندارد در بازی با حریف شمالی هم روی نیمکت تیمش می‌نشیند.
استقلال در صورت برد این بازی و توقف پرسپولیس برابر نفت می‌تواند به رتبه سوم صعود کند و اگر به تیم مهاجری ببازد و فولاد هم ذوب آهن را شکست بدهد تا رده پنجم پایین می‌آید.
از طرفی نساجی می‌تواند با بردن حریف قدرتمندش خود را تا رده نهم بالا بکشد و در صورت باخت هم با برد احتمالی سایپا برابر شاهین تا رده دوازدهم پایین می‌آید.
داور: علی صفایی
کمک ها: بابک داوری و محمد علی پورمتقی
کمک داوران اضافی: علی بای و حسین زمانی
داور چهارم: رحیم حاجیلو
ناظر داوری: حاتم بک پور
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين