۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۳۶۵۱۵

رانندگان حق روشن نگه داشتن اتوبوس در پایانه‌ها را ندارند

رانندگان حق روشن نگه داشتن اتوبوس در پایانه‌ها را ندارند
به گزارش بیان ما؛ پیمان سنندجی مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در پاسخ به برخی انتقاد‌ها از سوی شهروندان که اتوبوس‌های شرکت واحد در پارک سوار‌ها به مدت زمان زیادی به صورت درجا روشن است و همین امر موجب بروز آلودگی می‌شود گفت: استارت اتوبوس‌ها به سیستم آنلاین سازمان مدیریت ترافیک شرکت واحد وصل است و به صورت برخط اطلاعاتی همچون میزان زمان روشن بودن اتوبوس را به مرکز اعلام می‌کند.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران تأکید کرد: اگر سیستم اعلام وضعیت آنلاین ترافیک اعلام کند که اتوبوسی در یکی از خطوط بالاتر از زمان تعیین شده روشن است برای راننده اتوبوس پیامک ارسال می‌شود تا نسبت به خاموش کردن اتوبوس اقدام کند.
سنندجی با تأکید بر این نکته که ۳ هزار دستگاه اتوبوس پایتخت گازسوز است گفت: شهروندانی که اعلام می‌کنند درجا کار کردن اتوبوس باعث آلودگی محیط زیست می‌شود باید به این نکته توجه کنند که اتوبوس خط از نوع گازسوز است یا دیزل، زیرا نزدیک به هزار و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس دو کابین شرکت واحد تعداد ۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس تک کابین نیز از نوع گازسوز است که درجا روشن بودن آن‌ها موجب آلودگی هوا نمی شود.

او تصریح کرد: اتوبوس‌های تک کابین روشن در پارک سوار‌ها (مبدأ سفر) نیز به طور حتم از نوع اتوبوس‌های دیزل نیستند و باید تاکید کنم که رانندگان هیچ دستگاه اتوبوس شرکت واحد (گازسوز و دیزل) نباید بیش از ۱۰ دقیقه اتوبوس را روشن در حالت درجا روشن نگه دارند.
سنندجی با اشاره به برنامه رونمایی از ۵۰ فیلتر جذب دوده اتوبوس در هفته آینده گفت: در مسیر اجرای مصوبه شورای شهر تهران که از سال گذشته اجرای آن در دستور کار است، ۵۰ دستگاه فیلتر جذب دوده اتوبوس وارد کشور شد و ما در روز شنبه از نزدیک مراحل نصب و عملکرد آن را مورد بازدید قرار می‌دهیم.
انتهای پیام /

 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين