۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : ۳۷۲۵۸

سخنگوی گمرک منصوب شد/جابجایی در3 پست سازمانی ظرف یک ماه

سخنگوی گمرک منصوب شد/جابجایی در3 پست سازمانی ظرف یک ماه
به گزارش بیان ما؛ مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک طی حکمی سید روح‌الله لطیفی را به سمت سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
لطیفی به تازگی به مجموعه گمرک پیوسته‌ است و در طول یک ماه 3 بار پست سازمانی عوض کرده است. یک بار از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک به عنوان معاون برنامه ریزی گمرک، و 2در دفعات بعدی نیز از سوی رئیس کل گمرک به عنوان دبیر شورای اطلاع رسانی و دست آخر سخنگوی گمرک معرفی شده است.
تغییر پست سازمانی در ادارات با توجه به فرایندهای اداری پیچیده و زمان بر کاری بسیاری سخت و با ضوابط دشوار است و اینکه یک فرد در طول یک ماه 3 عنوان پستی گرفته موضوعی قابل تامل است.
درباره انتخاب سخنگوی گمرک باید دقت کرد که گمرک یک سازمان تخصصی و فنی در امر تجارت بوده و با توجه به حاکم بودن قوانین متعدد‌،‌ ضوابط، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های گوناگون برای تعیین سخنگو به تسلط به ضوابط گمرکی نیاز است. 
در چارت سازمانی گمرک تاکنون پست «دبیر شورای اطلاع رسانی» و «سخنگو» وجود نداشته و معمولا برای وزارتخانه‌ها به دلیل گستردگی کار چنین جایگاهی متصور است. کما اینکه برای ایجاد پست و چارت جدید باید سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز قانونی صادر کند.
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين