۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : ۳۷۳۴۰

فتاح:پرداخت وام بلاعوض توسط بنیاد مستضعفان برای مسکن معلولان


رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، مبلغ ۶۰ میلیون تومان برای احداث واحد‌های شهری و ۳۶ میلیون تومان برای احداث هر واحد روستایی به‌صورت مساعدت بلاعوض تسهیلات ارائه می‌دهد.
پرداخت وام بلاعوض توسط بنیاد مستضعفان برای مسکن معلولان
پرویز فتاح با اشاره به کمک بلاعوض 380 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تامین مسکن خانواده‌های دومعلول و بیشتر اظهار کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تاکنون از مجموع 18319 واحد تعداد 6878 واحد شامل 3655 واحد شهری و 3223 واحد روستایی تکمیل و تحویل خانواده‌های دارای چند معلول شده است.
فتاح افزود: از نیمه دوم سال 98 تعهد بنیاد در این طرح به دو برابر افزایش یافته است و امیدواریم با سرعت گرفتن فرایند موجود؛ مرحله اول این طرح شامل 14 هزار واحد مسکن تا پایان سال به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به سهم بنیاد مستضعفان در تامین مسکن معلولان گفت: بنیاد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، مبلغ 60 میلیون تومان برای احداث واحد‌های شهری و 36 میلیون تومان برای احداث هر واحد روستایی به‌صورت مساعدت بلاعوض تسهیلات ارائه می‌دهد.
فتاح در ادامه افزود: این طرح با همکاری بنیاد مستضعفان، سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران و سازمان بهزیستی کشور از سال 93 آغاز شده است و در ابتدا 14319 خانوار شامل 7731 خانوار شهری، 6588 خانوار روستایی را تحت پوشش قرار می‌داد که بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته تعداد 4000 واحد نیز در قالب متمم تفاهم‌نامه در سال 94 به این تعداد اضافه شد.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه تاکنون 120 میلیارد تومان از مبلغ تعهد بنیاد برای تکمیل این پروژه پرداخت شده است؛ گفت: بر اساس توافق طرفین تفاهم‌نامه، مبالغ ارائه‌شده در قالب‌های کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين