۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۳۷۳۵۶

توضیحات استاندار درباره آنفلوآنزا و بوی نامطبوع در تهران

توضیحات استاندار درباره آنفلوآنزا و بوی نامطبوع در تهران
به گزارش بیان ما؛ انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در  جلسه امروز به مصوبات جلسه قبل پرداخته شد و قرار شد که با توجه به اهمیت مبارزه با موادمخدر در جامعه و دغدغه‌ای که مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور در این خصوص دارند، بیشتر پرداخته شود و معضلات و مشکلات آن حل شود.
وی ادامه داد: در جلسه امروز تأکید شد که نسبت به ایجاد ظرفیت برای زنان معتاد تا 20 روز آینده سازمان امور اجتماعی شهرداری تهران مکانی را پیشنهاد بدهد و ظرفیت جدیدی را هم سازمان بهزیستی در این خصوص ایجاد کند.
استاندار تهران افزود: 14700 نفر ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در مراکز مختلف استان تهران وجود دارد و هم اکنون این تعداد در حال نگهداری و باتوانی هستند و 2400 نفر نیز ظرفیت خالی داریم.
محسنی‌بندپی یادآور شد: یکی دیگر از مواردی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت مرکز نگهداری معتادان متجاهر اخوان بود که از مراکز مهم ما است و از نظر آب آشامیدنی دچار مشکل شده بودند و قرار شد سازمان آبفا هم روستایی و هم شهری نسبت به افزایش ظرفیت آب اخوان اقدام کنند و هزینه آن هم 50 درصد از محل فرمانداری و 50 درصد از محل شرکت تأمین شود.
وی خاطرنشان کرد: ظرف مدت 20 روز نیز مراکز نگهداری معتادین متجاهر بر اساس ماده 80 باید نسبت به توانمندسازی اقدام کنند و این موضوع نیز در برنامه ششم توسعه آورده شده است.
استاندار تهران خاطرنشان کرد: در خصوص طرح یاریگران زندگی هم مقرر شد که اقدامات لازم صورت بگیرد و در راستای دانش‌آموزان بحث‌های یاریگران زندگی تدوین شود و در این خصوص نیز آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشد و دانش‌آموزان حین تدریس از پیشگیری به مصرف موادمخدر تا یاد گرفتن نه گفتن در برابر موادمخدر را آموزش ببینند.
محسنی‌بندپی یادآور شد: در طرح یاریگران زندگی قرار شد 50 درصد منابع آن از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر، 25 درصد سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و 25 درصد دیگر را آموزش و پرورش متقبل شود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر شیوع آنفلوآنزا در تهران گفت:‌متأسفانه تعدادی در اثر آنفلوآنزا کشته شده‌اند و در این خصوص وزارت بهداشت اقداماتی در حوزه مبارزه با این بیماری انجام داده است و اقداماتی در حوزه پیشگیری و شیوع آن صورت گرفته و این اقدامات را نیز به دستگاه‌های ذیربط اعلام کرده‌ایم.
استاندار تهران بیان داشت: یکی از موارد پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا شستن دست‌ها با صابون  است و باید نسبت به جلوگیری از آنفلوآنزا مدیریت و کنترل لازم صورت بگیرد.
محسنی‌بندپی درباره انتشار بوی نامطبوع روز گذشته در استان تهران گفت: چون اغلب وزش باد از غرب به جنوب شرق است این باد برعکس شده بود و باد از جنوب به مرکز وزید.
وی افزود:‌شهرداری و محیط زیست نسبت به سنجش گازها اقدام کردند و شاهد افزایش غلظت گازها نبوده‌ایم.
استاندار تهران افزود: 27 کانون بویی که در جنوب تهران است بوی نامطبوع آن کمتر شده است و با یک وزش باد و طی شرایط جوی شاهد انتشار این بو بوده‌ایم.
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين