۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : ۳۷۴۰۴

وزیر صهیونیست: فشارهای شدید به ایران می‌تواند منجر به جنگ شود


وزیر انرژی رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه فشارها به ایران ممکن است منجر به جنگ در منطقه شود، گفت برای مقابله با مشکل ایران، نتانیاهو باید نخست‌وزیر این رژیم باقی بماند.
وزیر صهیونیست: فشارهای شدید به ایران می‌تواند منجر به جنگ شود
 «یووال استاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی، در ادامه اتهام‌زنی‌ها و ادعاهای بی‌اساس تل‌آویو علیه جمهوری اسلامی، مدعی شد فشارهای شدید بر ایران شاید منجر به انفجار و وقوع جنگی در منطقه غرب آسیا شود.
استاینیتز روز سه‌شنبه در مصاحبه با شبکه رادیویی «103FM» رژیم صهیونیستی مدعی شد: «ایران تحت فشارهای فوق‌العاده‌ای است. اقتصاد آن آسیب دیده و شاهد شورش‌هایی در خیابان‌های آن بودیم. فرانسه در تلاش است [بین ایران و آمریکا] میانجی‌گری کند. حدس من این است که یا ایران به شکل جنگی قوی در خاورمیانه منفجر می‌شود یا ایران با [مذاکره و] امتیاز دادن موافقت می‌کند».
 وی در ادامه این مصاحبه، گفت: «در هر دو حالت، [بنیامین] نتانیاهو باید در [سمت نخست‌وزیری اسرائیل] باشد و ما مجبوریم آماده باشیم. این بر آینده ما اثر می‌گذارد».
به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» وزیر انرژی اسرائیل با بیان اینکه نتانیاهو را به «بنی گانتز» برای نخست‌وزیری ترجیح می‌دهد، توضیح داد: «به نظرم باید کابینه فراگیر به دو دلیل شکل بگیرد. لحظات حساس تصمیم‌گیری [در این منطقه] وجود دارد، از جمله مسائل مرتبط با ایران، و همچنین به دلیل تلخی و تنش‌هایی پیش آمده در افکار عمومی».
استاینیتز در پاسخ به سوالی درباره نظرش حول محدود کردن اختیارات سیاسی نتانیاهو، گفت: «به نظرم، هیچ بحران واقعی اعتماد [با حزب آبی‌وسفید به رهبری گانتز] وجود ندارد. اگر توافقی شکل بگیرد، شک ندارم که [کابینه فراگیر] محقق می‌شود».
نتانیاهو و گانتز هر دو نتوانستند بعد از انتخابات شهریور ماه، در فرصت‌های چهار هفته‌ای که داشتند، کابینه‌ای فراگیر تشکیل دهند به همین دلیل رئیس رژیم صهیونیستی در تاریخ سی‌ام آبان، 120 نماینده پارلمان را موظف کرد تا طی بیست‌ویک روز فردی را پیدا کنند که بتواند کابینه ائتلاف حداکثری تشکیل دهد.
احتمال کشیده شدن رژیم صهیونیستی به سومین انتخابات در سال جاری در حالی است که نظرسنجی‌های جدیدی که در فلسطین اشغالی برگزار شده، نشان می‌دهد انتخابات سراسری مجدد هم نمی‌تواند بحران و بن‌بست سیاسی کنونی در رژیم صهیونیستی را حل کند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين