۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب : ۳۷۴۶۰

بازگشت حسگر اثر انگشت به گوشی‌های اپل

 
 
 
یکی از تحلیل‌گران فناوری به تازگی اعلام کرد که گوشی‌های آینده اپل از نوعی حسگر اثر انگشت پیشرفته استفاده خواهند کرد.
بازگشت حسگر اثر انگشت به گوشی‌های اپلدر سال ۲۰۱۷ بود که شرکت اپل از نسل جدید تلفن‌های همراه با حاشیه کم خود رونمایی کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۷ گوشی iPhone X را روانه بازار کرد که در این گوشی حسگر اثرانگشت به دلیل افزایش اندازه صفحه نمایش و کاهش قاب گوشی، حذف شده و جای خود را به فناوری جدید تشخیص چهره با نام Face ID داده است. این فناوری با استفاده از سنسور‌های مادون قرمز بسیار قدرتمند و دوربین‌هایی بسیار دقیق چهره فرد را شناسایی کرده و سپس گوشی فرد را باز می‌کند؛ به طور کلی سنسور‌ها و دوربین‌های استفاده شده در این گوشی از صورت کاربر اسکنی سه بعدی تهیه می‌کند و از آن به عنوان الگویی برای باز شدن گوشی استفاده می‌کند.
اما آخرین مدل آیفون که دارای حسگر اثر انگشت بود سری گوشی‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس بودند و در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شدند و پس از عرضه این گوشی‌ها شرکت اپل در تمامی گوشی‌های خود از ویژگی Face ID استفاده کرد. اما به تازگی اخباری در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌ده شرکت ال قصد دارد در گوشی‌های ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ خود برای بار دیگر از حسگر اثر انگشت استفاده کند.
بازگشت حسگر اثر انگشت به گوشی‌های اپل
این خبر توسط یکی از تحلیل‌گران بسیار ماهر در حوزه فناوری منتشر شد که طبق اعلام او، اپل قصد دارد از نوعی فناوری جدید در گوشی‌های خود استفاده کند. ظاهرا حسگر اثر انگشتی که قرار است در گوشی‌های آینده اپل استفاده شود، از فناوری صوتی استفاده خواهند کرد؛ این فناوری سیگنال‌های صوتی کاربر را به کدی تبدیل خواهد کرد که به کمک شناسه اثر انگشت کاربر بود قفل گوشی باز خواهد شد.

سنسور‌های دریافت کننده فرامین صوتی در گوشی‌های نمایشگر قرار خواهند داشت و به کاربر این امکان را می‌دهند که با ضربه زدن در هر کجای نمایشگر گوشی خود را باز کنند. امروز نیز خبری مبنی بر دیدار شرکت اپل با مدیر تولید کننده صفحه نمایش لمسی GIS در منتشر شده است که احتمالا مربوط به سنسور جدید اثرانگشت اپل خواهد بود؛ با این حال باید تا زمان اعلام رسمی اپل درباره استفاده مجدد از حسگر اثر انگشت باشیم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين