۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۶
کد مطلب : ۳۷۶۲۷

دشمنان خاکستری که پوستتان را دوست دارند

 
آلاینده‌ها تحریکات پوستی و بیماری‌های چشمی، کهیر، اگزمای دست صورت، ریزش غیر طبیعی، گودی و تیرگی اطراف دور چشم، بدخیمی‌های پوستی و بروز زخم‌های سطحی را برای افراد در بر دارد
آلودگی هوامحمد علی، نیلفروش زاده متخصص تغذیه  اظهار کرد: آلودگی هوا معضلی است که این روز‌ها شهروندان شهر‌های صنعتی و پرجمعیت با آن مواجه هستند. این پدیده آثار زیانباری بر روی پوست افراد می‌گذارد.
 نیلفروش زاده افزود: پوست اولین سد دفاعی را در مقابل عوامل بیماری‌زا و محیطی تشکیل می‌دهد، بنابراین ذرات معلق در هوا بر سلامت پوست تاثیر منفی دارد. در حقیقت پوست هدف اصلی ذرات آلوده موجود در هواست و علاوه بر بیماری های پوستی آکنه، اگزما و درماتیت تماسی، می تواند زمینه ساز بروز اختلالات هورمونی شود.
این متخصص تغذیه بیان کرد: در سال ۲۰۱۰ در کشور آمریکا بر روی ۴۰۰ بیمار پوستی ناشی از آلودگی هوا بررسی شد که آلودگی هوا چه میزان می‌تواند دلیل اصلی پیری پوست و چین و چروک باشد؛ که نتیجه آن بالغ بر نیمی از افراد بود که به دلیل آلاینده ها و ذرات معلق آلودگی در هوا مبتلا به بیماری پوستی می شوند.
ذرات معلق در هوا بر سلامت پوست تاثیر منفی دارد
او گفت: این مواد آلاینده  به قدری خطرناک  است که می تواند موجب بروز بیماری هایی مانند  بیماری های چشمی، کهیر، اگزمای دست و صورت، ریزش غیر طبیعی اشک، گودی و تیرگی اطراف دور چشم، بدخیمی‌های پوستی و بروز زخم‌های سطحی شود.
این متخصص تغذیه تاکید کرد: افراد باید از هرگونه تماس دستی و چشمی اجتناب کرده تا رنگ دانه‌های قهوه‌ای رنگ صورت به حداقل برسد.
او درباره نحوه درمان این بیماری‌ها با بروز آلودگی بیان کرد: با پوشیدن دستکش نخی روشن، استفاده از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده ملایم،کاهش مصرف مواد آرایشی معطر و استحمام روزانه می‌توان از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کرد. افراد بهتر است  در صورت عدم نیاز به خروج ، در منزل مانده تا بدن و پوست صورت آنها، کمتر دچار بیماری شوند .
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين