۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب : ۳۷۸۱۱

رئیس ستاد مشترک ارتش امارات به خارطوم می‌رود


رئیس ستاد مشترک ارتش امارات فردا برای توسعه روابط با سودان به این کشور سفر می‌کند.
رئیس ستاد مشترک ارتش امارات به خارطوم می‌رود
 «حمد محمد ثانی الرمیثی» رئیس ستاد مشترک ارتش امارات فردا سه‌شنبه به خارطوم پایتخت سودان سفر می‌کند.
ارتش سودان در بیانیه‌ای اعلام کرد که الرمیثی روز سه‌شنبه در راستای تقویت روابط بین امارات و سودان به خارطوم سفر می‌کند.
در این بیانیه آمده است که «محمد عثمان الحسین» رئیس ستاد مشترک ارتش سودان پیام مکتوبی از همتای اماراتی خود دریافت کرده است.
طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، سرهنگ«عبید احمد المحرزی» وابسته نظامی سفارت ابوظبی در خارطوم این پیام را تقدیم رئیس ستاد مشترک ارتش سودان کرده است.
در بیانیه ارتش سودان آمده است که این پیام مکتوب مربوط به روابط دوجانبه در زمینه‌ همکاری نظامی و راهکارهای تقویت روابط دو کشور است و رئیس ستاد مشترک ارتش امارات نیز روز سه‌شنبه به خارطوم سفر می‌کند.
سودان از جمله کشورهایی است که بیشترین تعداد نظامیان آن در ائتلاف عربی علیه یمن مشارکت دارند، ائتلافی که امارات و عربستان سعودی اعضای اصلی آن هستند و از سال ۲۰۱۵ تا کنون در جریان عملیات‌های نظامی که در یمن انجام داده‌اند شمار زیادی از مردم این کشور را به قتل رسانده یا زخمی کرده است.
از سوی دیگر «عبدالله حمدوک» نخست‌وزیر سودان روز یکشنبه (دیروز)در سخنانی مدعی شد که تعداد شبه‌نظامیان سودانی حاضر در جنگ یمن به 5 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
حمدوک که پس از سرنگونی «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سابق این کشور به قدرت رسیده است، گفت که اکنون پنج هزار نفر از نظامیان ارتش سودان در کنار ائتلاف سعودی علیه یمن می‌جنگند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين