۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب : ۳۸۱۵۰

ذخایر خونی تنها ۵ روز جوابگوی بیماران است/درخواست انتقال خون از نیکوکاران برای اهدای خون

 
طباطبایی گفت: طی هفته‌های گذشته میزان ذخیره خون به ۳ روز رسیده بود که با کمک اهداکنندگان این آمار به ۵ روز رسید.
بحرانی شدن میزان ذخایر خون طی هفته‌های اخیر به دلیل فصل سرما/ میزان ذخیره خون حدود ۵ روز استسیدمرتضی طباطبایی مدیرکل انتقال خون استان تهران  با اشاره به میزان ذخایر خون و فرآورده‌های خونی در کشور، اظهار کرد: اگر میزان ذخایر خون و فرآورده‌های خونی به مرز ۳ روز برسد سازمان انتقال خون اعلام وضعیت بحرانی می‌کند و متأسفانه در چند هفته گذشته به دلیل برف و باران  میزان اهداکنندگان خون بسیار کاهش پیدا کرد.
او ادامه داد: در حال حاضر میزان ذخایر خون به طور متوسط برای تمام گروه‌های خونی حدود ۵ روز است، هرچند میزان ذخیره برخی از گروه‌ها بیش از پنج روز است. طی هفته‌های گذشته که میزان ذخایر خون به زیر ۳ روز رسیده بود شبکه خون‌رسانی فعال‌تر شد و از استان‌های دیگر به تهران و استان‌هایی مانند خراسان رضوی و فارس کمک کردند.
کمک دیگر استان‌ها به تهران از طریق شبکه خون‌رسانی
طباطبایی بیان کرد: در زمانی که میزان ذخیره خون به مرز بحران یعنی زیر ۳ روز رسیده بود سازمان انتقال خون با ارسال پیامک از اهداکنندگان قبلی خود خواست در این کار خیر شرکت کنند و خوشبختانه با حضور به موقع این افراد، میزان ذخیره خون در حال حاضر به ۵ روز به طور متوسط در بین تمام گروه‌های خونی رسیده است.

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: در حال حاضر روزانه به طور متوسط ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ مراجعه کننده به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون خود مراجعه می‌کنند و ما باید این تعداد اهداکننده را در سطح استان تهران برای بهبود میزان ذخیره خون و فرآورده‌های خونی حفظ کنیم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين