نکاتی حرفه‌ای برای عکاس‌های ورزشی مبتدی؛ برای عکاسی ورزشی به چه پیش نیاز‌ها و تجهیزاتی نیاز دارید؟!

6 دی 1398 ساعت 13:27


به گزارش بیان ما؛ عکاسانی که در مسابقات بزرگ و مشهور به عکاسی می‌پردازند معمولا تجربه عکاسی از ده‌ها یا صد‌ها رویداد ورزشی را دارند و از این رو عکاسانی که به‌تازگی وارد این عرصه و به‌خصوص عکاسی ورزشی شده‌اند باید نکاتی را مدنظر قرار دهند تا آن ها هم بتوانند از مسابقات بزرگ عکاسی کنند. اما این نکات دقیقا چه نکاتی هستند؟
ورزش و عکاسی ورزشی
همانطور که می دانید؛ ورزش تأثیر قابل توجه‌ای در زندگی هزاران انسان دارد، از ورزشکاران حرفه‌ای که در حقیقت قلب ورزش هستند گرفته تا دوستداران ورزش که زمان زیادی از زندگی خود را وقف طرفداری و حمایت از تیم محبوب خود می‌کنند و این موضوع سبب می شود تا سایت ها، روزنامه‌ها و مجلات عکس‌های خبری را با تأخیر‌های ثانیه‌ای روی صفحات خود قرار دهند.
اما در این میان داشتن مهارت کافی در رشته عکاسی برای ارسال و انتقال اطلاعات از جمله عواملی است که می‌تواند در این امر به عکاس کمک کند که از این رو عکاسان مبتدی باید با شرکت در کلاس‌های عکاسیکه تکنیک‌های ابتدایی و خاص را در این زمینه آموزش می دهند در پی افزایش مهارت عکاسی خود باشند.
از طرفی، این افراد باید مهارت برقراری ارتباط اجتماعی خود را نیز افزایش دهند. بهترین جا برای تماشای یک مسابقه ورزشی و عکاسی از آن، جایگاه‌های VIP است و اگر بخواهید به این جایگاه‌ها راه پیدا کنید باید حرفه‌ای باشید و به مردم احترام بگذارید؛ و این را نیز به یاد داشته باشید که می‌توانید، مهارت عکاسی ورزشی را با عکس گرفتن از مسابقات دسته پایین افزایش دهید.
اما اگر هنوز مهارت کافی را به دست نیاورده باشید، عکاسی از یک رویداد مهم ورزشی می‌تواند به از دست رفتن بسیاری از سوژه‌ها بینجامد و همچنان که خود همان ورزشکاری که سوژه عکس شماست کارش را از دست‌های پایین آغاز کرده است، شما نیز باید از مراحل پایین طی کنید و جالب است بدانید که؛ عکاسانی که در مسابقات جهانی یا المپیک عکاسی می‌کنند، پیش از آن در ده‌ها یا صد‌ها رویداد ورزشی عکس انداخته‌اند.
نکاتی حرفه‌ای برای عکاس‌های ورزشی مبتدی! / برای عکاسی ورزشی به چه پیش نیاز‌ها و تجهیزاتی نیاز دارید؟!
نکاتی برای افراد مبتدی در رشته عکاسی ورزشی
آنچه که قبل از دانستن نکات به آن‌ها نیاز دارید:

پس از اینکه موافقت انجام شد، برای عکس گرفتن اماده هستید!
۱- برای عکاسی ورزشی لنز یا دامنه بزرگنمایی، حداقل ۲۰۰ میلی متر باشد نکاتی حرفه‌ای برای عکاس‌های ورزشی مبتدی! / برای عکاسی ورزشی به چه پیش نیاز‌ها و تجهیزاتی نیاز دارید؟!
۲- در عکاسی ورزشی از حالت تمام اتوماتیک استفاده نکنید ۳- از دوربینی با سرعت شاتر بالا استفاده کنید ۴- در زمینه عکاسی ورزشی از حالت الویت دیافراگم استفاده کنید ۵- در عکاسی ورزشی به میزان حساسیت (ISO) توجه داشته باشید ۶- برای عکاسی ورزشی در صورتی که حالت الویت دیافراگم در دسترس نبود، از حالت الویت شاتر استفاده کنید نکاتی حرفه‌ای برای عکاس‌های ورزشی مبتدی! / برای عکاسی ورزشی به چه پیش نیاز‌ها و تجهیزاتی نیاز دارید؟!
۷- از فوکوس اتوماتیک سریع و حالت عکس‌های پیاپی برای عکاسی ورزشی استفاده کنید ۸- خود را در جایگاه مناسب برای عکاسی ورزشی قرار دهید و ورزش خود را بشناسید ۹- برای حرفه‌ای شدن در عکاسی ورزشی بسیار زیاد عکس بگیرید ۱۰- برای عکاسی ورزشی از نمای پایین مانند زانوهایتان عکس بگیرید و از مونوپد استفاده کنید انتهای پیام/
 


کد مطلب: 39312

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/39312/نکاتی-حرفه-ای-عکاس-های-ورزشی-مبتدی-عکاسی-پیش-نیاز-ها-تجهیزاتی-نیاز-دارید

بيان ما
  http://www.bayanema.ir