۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب : ۴۰۲۴۰

آخرین اخبار سقوط هواپیمای اوکراینی؛ ۱۴۷ مسافر ایرانی بودند/ اسامی جان‌باختگان اعلام شد

آخرین اخبار سقوط هواپیمای اوکراینی؛ ۱۴۷ مسافر ایرانی بودند/ اسامی جان‌باختگان اعلام شد

به گزارش بیان ما؛ بنابر مشاهدات عینی خبرنگار فارس در شاهدشهر ساعت ۶:۳۰ صبح چهارشنبه یک هواپیمای مسافربری به صورت مشتعل حد فاصل فرودگاه امام سقوط کرد و پس از برخورد با زمین منفجر شد.
این هواپیما به همراه کرو (خدمه پروازی) ۱۷۹ نفر سرنشین‌ داشته است که طبق بررسی‌های اولیه همه مسافران و کرو این پرواز جان باخته‌اند.‌
هواپیما در دقایق اولیه پروازی بوده ‌و سوخت هواپیما هنوز چندان مصرف نشده بوده است و انفجار مهیبی هنگام برخورد با زمین رخ داده است‌.
بنابراین گزارش هواپیمای مذکور بوئینگ ۸-۷۳۷ متعلق به ایرلاین اوکراینی(UIA) با ریجستر UR-PSR بوده است.
این گزارش در حال به روزرسانی است....
۱۵:۰۰ امکان حضور نماینده بویینگ و نماینده کشور اوکراین در کمیسیون بررسی سانحه 737 تهران ـ کیف
سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه بررسی علت سقوط بویینگ ۷۳۷ در ایران و توسط کمیسیون بررسی سانحه ما انجام می‌شود گفت: نماینده کشور طراح هواپیما و نماینده کشوری که هواپیما در آنجا ثبت شده است می‌توانند در کمیسیون بررسی سانحه حضور یابند.
۱۴:۳۰ اجساد حادثه دیدگان سقوط هواپیما پس از شناسایی تحویل بازماندگان می‌شود

رئیس سازمان امداد و نجات از پایان عملیات گروه‌های امدادی در محل حادثه سقوط هواپیما خبر داد و گفت: اجساد مسافران این حادثه تحویل پزشکی قانونی شده و پس از شناسایی آنها، تحویل خانواده‌ها می‌شود.
 
۱۳:۳۰ فرماندار شهریار: جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به سازمان هواپیمایی تحویل شد
فرماندار شهرستان شهریار با اشاره به اینکه با یافت شدن جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی، تحویل عوامل سازمان هواپیمایی شد، گفت: اجساد مسافران هواپیمای سقوط کرده در حال انتقال به پزشکی قانونی کهریزک است.
۱۳:۱۰ آغاز آزمایش DNA از خانواده جان باختگان سقوط هواپیما
​سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: خانواده های قربانیان سقوط هواپیما برای اخذ نمونه DNA جهت تعیین هویت پیکرهای عزیزانشان به ادارات کل پزشکی قانونی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.
۱۲:۵۰ اسامی جان باختگان حادثه هواپیمای مسافربری اوکراین اعلام شد 
با این حال بعضی منابع خبری می‌گویند این اسامی بر اساس لیست اولیه پرواز تهیه شده و ممکن است در لحظات نهایی قبل از پرواز تغییرات اندکی در آن اتفاق افتاده باشد.

عکس|  اسامی جان باختگان حادثه هواپیمای مسافربری اوکراین
۱۲:۳۰ حضور سرپرست دادسرای جنایی در محل سقوط هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷
در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین، سرپرست دادسرای جنایی در محل حادثه حضور یافت.
۱۲:۱۹ بررسی جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی توسط تیم ایرانی
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: اطلاعات جعبه سیاه توسط تیم بررسی‌ سانحه سازمان هواپیمایی کشوری پردازش می‌شود و به خارج کشور نمی‌رود.
۱۱:۵۰ دومین جعبه سیاه هواپیما نیز پیدا شد
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: دومین جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ 737 نیز توسط تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری پیدا شد.
ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در اولین واکنش به سقوط هواپیمای بوئینگ 737 متعلق به خطوط هوایی این کشور در حومه تهران تاکید کرد که از انتشار تئوری‌های بی پایه و بدون مدرک در زمینه سقوط این هوایپیما باید دوری کرد. 
 رئیس‌جمهور اوکراین که امروز چهارشنبه در سفر عمان به سر می‌برد بعد از انتشار اخبار سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران سفر خود را نیمه‌کاره رها کرد و به کیف برگشت.
سفارت اوکراین در تهران پیش از این اعلام کرده بود که سقوط این هواپیما در نتیجه یک حمله تروریستی نبوده است. 
نخست وزیر اوکراین نیز با بیان اینکه ۱۱ شهروند این کشور در این سانحه مرگبار کشته شده‌اند، اعلام کرد که یک تیم متخصص را برای تحقیق درباره سقوط بوئینگ ۷۳۷ به ایران اعزام خواهد کرد.
شرکت هواپیمایی اوکراین ایرلاین نیز اعلام کرد که این هواپیما در سال ۲۰۱۶ ساخته شده بود و مستقیما از شرکت تحویل این شرکت شده است.
۱۰:۴۱ یکی از جعبه‌های سیاه بوئینگ ۷۳۷ اوکراین پیدا شد
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: یکی از جعبه‌های سیاه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی در محل سایت سانحه پیدا شد.
وی تصریح کرد: جواب سیاه هواپیما سالم است.

 
۱۰:۱۵  ۱۴۷ ایرانی در حادثه بویینگ مسافربری اوکراین جان باختند​
رئیس سازمان اورژانس کشور درباره آخرین جزئیات حادثه سقوط هواپیما گفت: ۳۲ نفر از مسافران غیر ایرانی بوده و ۱۴۷ نفر از مسافران ایرانی بوده‌اند.
وی گفت: کار جمع آوری اجساد به پایان رسیده و لکه‌گیری از محل سقوط در حال انجام است.
رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در حال جمع‌آوری قطعات هواپیما هستیم، گفت: انتقال اجساد به پزشکی قانونی آغاز شد.
به گفته حسن رضایی‌فر تا این لحظه هنوز جعبه سیاه هواپیما شامل نوار مکالمات خلبان و نوار پارامتر‌های موتور (FDR&CVR) پیدا نشده است؛ هیچ قطعه ای از هواپیما تقریباً سالم نمانده است و قطعات همگی منهدم شده است اما در راستای بررسی سانحه، باید همه این قطعات جمع‌آوری شود؛ اجساد مسافران این هواپیما همه جمع‌آوری شده ‌و آماده انتقال به پزشک قانونی است.
۱۰:۰۰ رئیس‌جمهور اوکراین سفر عمان خود را نیمه‌کاره رها کرد و به کیف پایتخت اوکراین برگشت
بنابراین گزارش پس از وقوع این سانحه، رئیس‌جمهور اوکراین امروز سفر عمان خود را نیمه‌کاره رها کرد و به کیف برگشت.
وی نیز اعلام کرده است همه مسافران این هواپیما جان باخته‌اند.

 
۹:۳۵ مدیرعامل هلال احمر استان تهران گفت: ۱۹۵ امداد گر در حال جمع آوری اجساد در منطقه سقوط هواپیما هستند.
پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: متاسفانه هیچ کس در سقوط هواپیمای مسافری اوکراین، نجات نیافت.
وی با بیان اینکه نیروهای اورژانس تلاش خود را برای نجات این افراد به کار گرفتند گفت: اجساد در یک محل جمع اوری شده و آماده انتقال هستند.
کولیوند گفت: در این حادثه تمام 176 مسافر و خدمه پرواز جان خود را از دست داده اند.
۸:۲۰ مکان دقیق سقوط هواپیما در شهرک لاله شاهدشهر و نزدیکی صباشهر شهریار قرار دارد.

 
۸:۰۰ تعداد تیم‌های امداد به ۶۰ تیم و دو بالگرد افزایش یافت.
۷:۳۰ شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: لحظاتی پیش یک هواپیمای اوکراینی که قصد ترک کشور را داشت به دلیل نقص فنی در منطقه عباس آباد از صبا شهر سقوط می کند.
وی ادامه داد: بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و ۲۰ تیم امداد و نجات به منطقه اعزام شدند.
فتحی با بیان این که هنوز از تعداد فوتی ها و یا مصدومان خبری در دست نیست، گفت: یک فروند بالگرد نیز به محل حادثه اعزام و تمامی تیم های عملیاتی هلال احمر استان تهران در آماده باش کامل هستند. 



 
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين