۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۸
کد مطلب : ۴۰۶۳۱

شواهدی مبنی بر شیوع موج دوم آنفلوآنزا مشاهده نشده است


رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا کنون شواهدی مبنی بر شیوع موج دوم آنفلوآنزای نوع B مشاهده نشده است.
شواهدی مبنی بر  شیوع موج دوم آنفلوآنزا مشاهده نشده است
محمد مهدی گویا، رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره اخبار منتشر شده درباره شیوع موج دوم آنفلوآنزا در کشور، گفت: در موج اول شیوع این بیماری با آنفلوآنزای نوع H1N1 مواجه بودیم؛ در حالی که در حال حاضر با نوع B این بیماری مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه تاکنون شواهدی درباره همه‌گیری این بیماری مشاهده نشده است، بیان داشت: نوع ویروس آنفلوآنزا با تغییراتی مواجه شده است اما حتی در صورت شیوع با موج قبلی بیماری قابل مقایسه نخواهد بود.
گویا تاکید کرد: تزریق واکسن کماکان تنها برای گروه‌های حساس و پرخطر توصیه می‌شود و نیازی نیست مردم اقدام به تزریق واکسن کنند.
رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه هیچ گونه کمبود دارویی برای درمان این بیماری وجود ندارد.
وی با اشاره به آمار مربوط به بیماران بستری ناشی از بیماری آنفلوآنزای نوع B در بیمارستانها، ابراز داشت: 492 مورد مشکوک در خصوص آنفلوآنزای نوع B داشتیم که 24 مورد از آن در کل کشور بستری شدند؛ ضمن اینکه یک مورد نیز مرگ داشته‌ایم .
گویا با بیان اینکه اکنون موج جدید آنفلوآنزا نوع B آمده است،گفت: این موج جدید هنوز گسترشی نداشته و چیزی که مشخص است اینکه آنفلوآنزای نوع B از نوع  H1N1 آن خفیف تر بوده و احتمال همه گیری آن در هفته آینده وجود دارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين