۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲
کد مطلب : ۴۰۶۳۳

استمرار بارش برف و باران با ورود سامانه جدید بارشی/ هوای سرد در اکثر نقاط کشور ماندگار است

 
رفیعی گفت: با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب تا پایان هفته در برخی استان‌های کشور شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.
محبی / استمرار بارش برف و باران با ورود سامانه جدید بارشی در برخی استان‌های کشور / هوای سرد در اکثر نقاط کشور ماندگار استکبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: با ورود سامانه جدید بارشی از سمت شمال غرب کشور امشب در استان‌های شمال غرب، غرب، دامنه‌های شمالی البرز، استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، البرز غربی و مرکزی شاهد بارش برف و باران خواهیم بود ضمن  آنکه در سواحل خزر هم بارش باران خواهیم داشت.
او افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی روز سه‌شنبه در مناطقی از غرب، مرکز و شرق کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.
رفیعی با اشاره به اینکه بارش در ارتفاعات البرز شرقی  به شکل برف خواهد بود بیان کرد: همچنین در سواحل، بارش باران و در مناطق جنوب، جنوب شرق، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار بارش باران طی روزهای  آتی در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: روز چهارشنبه در تنگه هرمز، دریای عمان، جنوب استان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ادامه بارش‌ها را خواهیم داشت و علاوه بر سواحل شمالی کشور در نیمه غربی سواحل در ارتفاعات هم شاهد بارش خواهیم بود ضمن آنکه روز پنجشنبه در سواحل خزر و  شمال شرق بارش پراکنده رخ می‌دهد.
او از ورود سامانه جدید بارشی در اواخر هفته به کشور خبر داد و گفت: از اواخر وقت جمعه سامانه جدید بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شده که در این روز شاهد بارش پراکنده در این مناطق خواهیم بود.
رفیعی با اشاره به اینکه از امروز تا شنبه در تمامی مناطق به جز جنوب غرب هوای سرد ماندگار خواهد بود بیان کرد: از امروز تا روز شنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما رخ خواهد داد.
این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی از بعدازظهر سه شنبه تا صبح چهارشنبه در اکثر مناطق استان‌های یزد، کرمان، فارس، بوشهر و هرمزگان وزش باد شدید شمالی پیش‌بینی می‌شود و از بعد ازظهر سه‌شنبه تا شنبه در جنوب غرب کشور،  خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق استان یزد، کرمان و هرمزگان وزش باد شدید شمالی خواهیم داشت.
او با بیان اینکه طی روزهای دو‌شنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود گفت: همچنین طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خلیج فارس و دریای عمان و روز پنجشنبه تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.
بارش قابل توجهی در پایتخت نداریم
رفیعی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: امروز آسمان تهران کمی ابری همراه با غبار محلی و در بعدازظهر افزایش ابر و به هنگام شب گاهی با بارش پراکنده باران همراه خواهد بود و طی روزهای آتی بارشی برای آسمان پایتخت پیش‌بینی نمی‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان حداکثر دمای امروز تهران را ۸ درجه بالای صفر و حداقل دما برای فردا صبح را یک درجه بالای صفر اعلام کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين