۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب : ۴۰۷۰۱

شهرداری به مصوبات ستاد مبارزه با موادمخدر عمل نکرده است

شهرداری به مصوبات ستاد مبارزه با موادمخدر عمل نکرده است

به گزارش بیان ما؛ انوشیروان محسنی‌بندپی در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر استان تهران اظهار داشت: متأسفانه شهرداری تهران با توجه به مهلت مقرر شده نسبت به اجرای مصوبات این شورا اقدام نکرده است و حدود 40 روز نیز از اجرای این مصوبات تأخیر داشته است.
وی بیان داشت: مقرر شد در این جلسه بررسی‌های لازم صورت بگیرد و تعهد شهرداری تهران مبنی بر ساماندهی 6 هزار معتاد و واگذاری مراکز بهاران مورد بررسی و حصول نتیجه قرار بگیرد.
محسنی بندپی گفت: 33 میلیارد تومان سازمان بهزیستی طلبکار است که قرار شده 17 میلیارد تومان آن را ستاد مبارزه با موادمخدر و 20 میلیارد تومان دیگر را شورای اجتماعی وزارت کشور پرداخت کند.
استاندار تهران بیان داشت: تعدادی از مراکز نگهداری معتادین متجاهر نیز به زودی افتتاح می‌شود که یکی از آنها در شهریار است.
وی خاطرنشان کرد: مرکز اخوان با توجه به تعهدات انجام داده شده باید نسبت به تأمین آب آن در کوتاه‌ترین مدت اقدامات لازم صورت بگیرد.
محسنی‌بندپی درباره اجرای طرح یاریگران زندگی نیز گفت:‌جلسات متعددی در این خصوص انجام شده است و ما باید بیشتر هزینه‌ها را در حوزه پیشگیری اختصاص بدهیم و قطعا پیشگیری مقرون به صرفه‌تر است.
استاندار تهران خاطرنشان کرد: در جمع‌آوری معتادین متجاهر و ساماندهی آنها اقدامات پلیس، سپاه و دستگاه قضایی فوق‌العاده بوده است.
وی یادآور شد: از آموزش و پرورش درخواست می‌کنیم نیم‌رخی از وضعیت روانی جامعه دانش‌آموزان در شهر و شهرستان‌های استان تهران ارائه دهد تا بررسی‌های لازم در این خصوص صورت بگیرد.
محسنی‌بندپی  به اجرای طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان (نماد) اظهار داشت:‌این طرح توسط چند وزارتخانه مورد اجرا قرار گرفت ولی در حال حاضر مشخص نشده است که وضعیت این طرح به چه شکل است و قرار بود اقداماتی در قالب این طرح برای دانش‌آموزان و مخاطبین انجام شود.
استاندار تهران یادآور شد: یکی از نقاط ضعف ما نظارت است و در تولید قانون هم مشکلی نداریم و باید نسبت به رفع ضعف‌های نظارتی خود اقدام کنیم و هر چه سریع‌تر باید این ضعف‌ها رسیدگی شود.
وی بیان داشت:‌ در حال حاضر کشور در شرایط نامناسب اقتصادی قرار دارد و شاهد توطئه‌های مختلف دشمنان نیز هستیم. بنابر این باید اثربخشی اختصاص بودجه در سال جاری بیشتر باشد.
محسنی‌بندپی خاطرنشان کرد:‌از اقدامات صورت گرفته در دره فرحزاد که توسط نیروی انتظامی، شهرداری و دادستانی صورت گرفته است تقدیر می‌کنیم و این تخریب پاتوق‌ها قطعاً می‌تواند یک فضای مناسبی را در اختیار شهروندان قرار دهد.
استاندار تهران گفت: شهرداری‌های مناطق 2 و 5 باید به تعهدات خود در دره فرحزاد جامه عمل بپوشانند تا مردم بتوانند از این فضا به درستی استفاده کنند.
وی گفت: ما از عوامل شهرداری رضایت‌مندی کامل داریم ولی یکی از کمیته‌ها در شورای شهر تهران موانعی ایجاد می‌کند که باید رفع شود.
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين