۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب : ۴۰۷۰۸

بزیک: کالدرون خوب نتیجه گرفت/ کیفیت پرسپولیس با گل‌محمدی بهتر می‌شود

بزیک: کالدرون خوب نتیجه گرفت/ کیفیت پرسپولیس با گل‌محمدی بهتر می‌شود

به گزارش بیان ما؛ ادموند بزیک در خصوص بازگشت یحیی گمحمدی به پرسپولیس اظهار داشت: در ابتدای فصل قرار بود یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی بعد از برانکو به تیم اضافه شود، اما این اتفاق نیفتاد و باز هم یک مربی خارجی آمد که البته آمدن و رفتن مربیان خارجی قصه‌های خودش را دارد. 
بزیک ادامه داد: انتخاب یحیی گل‌محمدی انتخاب خیلی خوبی بود. او در همان سالی هم که از پرسپولیس جدا شد می‌توانست به تیم کمک کند، اما به هر حال جدا شد. فکر می‌کنم در این چند سال رزومه خوبی جمع کرده و مطمئناً الان که آمده می‌تواند کمک بیشتری به پرسپولیس داشته باشد. 
پیشکسوت پرسپولیس در مورد کیفیت این تیم در زمان کالدرون عنوان کرد: در ایران اولین مساله مهم، نتیجه گرفتن است. آن چیزی که ما دیدیم کالدرون نتیجه گرفت. با اینکه کار سختی بود اما این کار را کرد و اگر بخواهیم روی این دیدگاه نگاه کنیم، حضور او در پرسپولیس خوب بود. با این حال وقتی تیم با برانکو بازی می‌کرد کیفیت بالایی داشت، وقتی کالدرون آمد کیفیت تیم افت کرد. البته نمی‌شود گفت تقصیر او بوده اما او می‌توانست این کیفیت را حفظ کند چون بازیکنان چندسال در کنار هم بازی کرده بودند. چون تفکر جدیدی به تیم آمده بود، در اوایل کار، تاکتیک تیم جواب نمی‌داد اما در پنج شش هفته آخر کالدرون فهمید باید چه کار کند. پرسپولیس از نظر زیبایی، فوتبال قشنگی بازی نمی‌کرد اما به نظرم در هفته‌های آخر نسبت به اول فصل بهتر شد. 
مهاجم اسبق پرسپولیس در مورد اینکه در مسئله جدایی کالدرون آیا می‌توان کسی را مقصر دانست، گفت: در بحث جدایی او نمی‌خواهم بگویم تقصیر چه کسی بوده، ولی هر دو طرف نقش داشتند. به نظر من وقتی شما برای کار کردن به جایی می‌روید، اول باید در مورد شرایط آنجا تحقیق کنید و بعد کار را به دست بگیرید. کالدرون فکر می‌کرد همه چیز بر اساس چیزهایی که از دور دیده خوب است، اما وقتی در بطن کار قرار گرفت دید اینطور نیست. اصلا به کالدرون هم ربطی ندارد. فوتبال ما حرفه‌ای نیست.
وی افزود: وقتی دو تیم پرطرفدار و اول ایران نه زمین تمرین و نه امکانات درست و مناسب دارند، نمی‌شود در مورد حرفه‌ای بودن آنها صحبت کرد. من فکر می‌کنم مربی در این شرایط بهانه‌های بیشتری خواهد داشت. وقتی امکاناتی که می‌خواهد را نمی‌توانند فراهم کنند یا پول‌هایی را که می‌خواهد را نمی‌توانند پرداخت کنند و شرایط کار کردن وجود ندارد، او هم بهانه‌های زیادی برای از زیر کار در رفتن پیدا می‌کند.
بزیک در مورد جابجایی روی نیمکت پرسپولیس در تعطیلات زمستانی تصریح کرد: من از ته قلبم می‌خواهم که یحیی موفق باشد. یحیی نسبت به کالدرون شناخت بهتری نسبت به فوتبال ایران دارد و به همین خاطر می‌تواند بهتر نتیجه بگیرد. شاید هم نتواند، اما فکر می‌کنم کیفیت کار او بهتر از کالدرون خواهد بود. پرسپولیس 7هفته خیلی سخت دارد و برای یک مربی‌ای که جانشین مربی قهرمان در نیم‌فصل اول شده، کار خیلی سختی خواهد بود، اما من یحیی را می‌شناسم و فکر می‌کنم می‌تواند از این فشار خارج شود. 
وی در خصوص اینکه آیا پرسپولیس با سرمربی جدید یک تیم تهاجمی در نیم‌فصل دوم خواهد بود، اظهار داشت: شما وقتی به پرسپولیسی‌ می‌آیید که از بدو تأسیسش هجومی بوده، چیزی غیر از این ندارید و تماشاگر هم چیزی غیر از این را نمی‌پسندد. کالدرون قهرمان نیم‌فصل شد و خیلی‌ها گفتند این چه فوتبالی است، تیم موقعیت کم دارد و... به نظر من پرسپولیس همیشه محکوم به این است که رو به جلو بازی کند و امیدوارم پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی قهرمانی چهارم را هم کسب کند. 
بزیک در مورد اینکه جدایی گل‌محمدی از شهر خودرو و پیوستن او به پرسپولیس حرف و حدیث‌های زیادی را همراه داشت، گفت: این به همان فوتبال حرفه‌ای ما که در موردش صحبت کردم برمی‌گردد و من در این مورد نمی‌توانم حرف خاصی بزنم. 
پیشکسوت پرسپولیس در خصوص عملکرد مدیریت باشگاه تصریح کرد: خدا را شکر همه چیز خوب است. با مدیریتی که آمده تیم در نیم‌فصل اول قهرمان شد. آنها بازیکنانی که مدنظرشان بود را در تعطیلات نیم‌فصل جذب کردند و حالا هم مربی مرود نظرشان را آورده‌اند و ان‌شاءالله از این به بعد هم شرایط بهتر خواهد شد. من یک هوادار هستم و همیشه صحبت‌ها و نگاهم نسبت به پرسپولیس مثبت بوده است. 
انتهای پیام
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين