۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۴۱۰۸۳

چگونه در حوادث جوی از مراکز امدادی در جاده‌ها استفاده کنیم؟


رئیس سازمان امداد و نجات گفت:‌ 570 پایگاه امدادی سازمان امداد و نجات در کل کشور فعال است و مردم می‌توانند با تماس با شماره 112 حتی بدون داشتن سیم کارت در طول مسیر ، از نزدیکترین پایگاه امدادی مطلع شوند و در آن اسکان موقت داشته باشند.
چگونه در حوادث جوی از مراکز امدادی در جاده‌ها استفاده کنیم؟
مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر درباره «آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان»، اظهار داشت: در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان تاکنون 79 هزار نفر از خدمات امدادی این سازمان استفاده کرده‌اند.
وی ادامه داد: توزیع بسته‌های غذایی یک ماهه آغاز شده است؛ ضمن اینکه سه فروند بالگرد نیز در مسیر روستاهایی که راه ارتباطی آنها مسدود شده کار امدادرسانی را انجام می‌دهد.
رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به بارش برف و باران در استان‌های مختلف کشور، بیان داشت: بالغ بر 380 نفر در 24 ساعت گذشته از خدمات امدادی این سازمان استفاده کرده‌اند؛ ضمن اینکه 69 خودرو نیز از برف و کولاک رها شده‌اند.
سلیمی با اشاره به اینکه 13 شهرستان در استان سیستان و بلوچستان هنوز درگیر سیل هستند، خاطرنشان کرد: بیشترین مناطقی که تحت تأثیر سیل قرار گرفته‌اند چابهار و کنارک هستند؛ ضمن اینکه همه روستاهای آسیب‌دیده در سیل تحت پوشش خدمات امدادرسانی سازمان امداد و نجات قرار گرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مردم در صورت عدم ضرورت از مسافرت خودداری کنند، گفت: مردم می‌توانند با ارتباط با شماره 112 حتی بدون داشتن سیم‌کارت نیز از نزدیک‌ترین پایگاه امدادی در طول مسیر خود آگاه شوند.
سلیمی خاطرنشان کرد: 570 پایگاه امدادی سازمان امداد و نجات در کل کشور فعال است و مردم می‌توانند برای استراحت و حتی اسکان شبانه به این پایگاه‌ها مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين