۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۴۱۳۸۵

استقرار سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه نزدیک مرز سوریه با عراق

 
وبگاه چینی سوهو در گزارشی از استقرار سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه در نزدیکی مرز سوریه و عراق خبر داد.
پایگاه اینترنتی بغداد پست به نقل از وبگاه چینی سوهو در گزارشی از استقرار سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه در نزدیکی مرز عراق خبر داد.
بر اساس این گزارش، ارتش روسیه سامانه پدافند ضدموشکی اس-۴۰۰ خود را در نزدیکی فرودگاه قامشلی نزدیک مرز عراق و سوریه مستقر کرده است. حداکثر بُرد رادار پدافند هوایی اس-۴۰۰ در پایگاه هوایی حمیمیم ۶۰۰ کیلومتر است که با انتقال و استقرار این سامانه در نزدیکی مرز عراق، ارتش روسیه می‌تواند هواپیما‌های بیشتری را در مرز‌های عراق و سوریه ردیابی کند. اما محدوده مرز عراق با ایران و فراتر از آن امکان پذیر نیست.
نیروی هوایی روسیه، رادار ۹۶L۶E، واقع در پایگاه هوایی حمیمیم را به پایگاه هوایی قامشلی در منطقه مرزی شمال شرقی سوریه، که فقط ۱۰۰ کیلومتر از مرز عراق فاصله دارد، منتقل کرده است.
این اطلاعات پس از آن منتشر شد که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که نیرو‌های مسلح این کشور شش فروند جنگنده اف -۳۵ را در امتداد مرز عراق و ایران در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق ردیابی کرده است.
عراق اخیرا از آمادگی خود برای خریدن سامانه پدافند هوایی دور برد روسیه اس-۴۰۰ خبر داده است. در پی ابراز تمایل بغداد برای خرید سامانه دفاع موشکی اس -۴۰۰ روسیه، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد عراق را در صورت خرید این سامانه تحریم می‌کند. به دنبال هشدار آمریکا به عراق درباره خرید سامانه دفاع موشکی روسیه، مسکو اعلام کرد از تحریم‌های واشنگتن هراسی ندارد و آماده فروش اس- ۴۰۰ به بغداد است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين