۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۴۱۴۸۹

چاووش اوغلو: ترکیه تا زمان برقراری آتش‌بس دیگر مستشار به لیبی اعزام نمی‌کند

 
وزیر امور خارجه ترکیه گفت این کشور تا زمانی که موضوع برقراری آتش‌بس در لیبی مطرح است مشاور نظامی دیگری را به آنجا اعزام نمی‌کند.
چاووش اوغلو: ترکیه تا برقراری آتش‌بس نیروی مستشار دیگری به لیبی اعزام نمی‌کندبه گزارش اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، اعلام کرد تا زمانی که موضوع آتش‌بس در لیبی مطرح است این کشور دیگر مشاور نظامی به این کشور اعزام نمی‌کند، بلکه به تلاش‌های بین‌المللی برای مصالحه طرف‌های درگیر کمک خواهد کرد.
چاووش اوغلو در این خصوص گفت: «همه ما موافقیم تا زمانی که موضوع آتش‌بس مطرح است هیچ کس نباید نیروی مشاور و یا سرباز از هیچ کشور همسایه‌ای (به لیبی) اعزام کند ... همه به این امر متعهد هستند.»
وزیر امور خارجه ترکیه همچنین در ادامه اضافه کرد آنکارا احتمال تحریم لیبی را تا زمانی که همه طرف‌های درگیر، آتش‌بس را رعایت کنند کنار می‌گذارد و به جای آن تلاش می‌کند رسیدن به صلح را تسهیل کند.
در اوایل ماه جاری میلادی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، اعلام کرد نیرو‌های نظامی ترکیه به منظور حمایت از نیرو‌های دولت وفاق ملی لیبی که مورد تایید سازمان ملل است به این کشور اعزام شده‌اند. اردوغان دوشنبه گذشته نیز اعلام کرد تمامی نیرو‌هایی که ترکیه به لیبی اعزام کرده است مستشار نظامی بوده‌اند.
چند وقتی است که موضوع برقراری آتش‌بس میان نیرو‌های درگیر در لیبی مطرح شده است. روسیه و ترکیه سعی کردند با ابتکار عمل در این زمینه، شعله جنگ در لیبی را کم کنند و میان نیرو‌های درگیر این کشور آتش‌بس برقرار کنند، اما تلاش آن‌ها تاکنون نتیجه قابل توجهی به دست نیاورده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين