۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۴۱۷۶۹

توضیحات رئیس سازمان ثبت اسناد درباره سوءبرداشت از محدودیت ثبت طلاقخداییان با اشاره به آغاز اجرای طرح تعیین سقف برای ثبت طلاق، گفت: بر این اساس با توجه به میانگین درآمدی دفاتر طلاق هر شهرستان، سقف درآمدی و سندی تعیین و بر اساس این سقف، هر دفتری نسبت به ثبت طلاق اقدام می‌کند.
 
توضیحات رئیس سازمان ثبت اسناد درباره سوءبرداشت از محدودیت ثبت طلاق
به گزارش مرکز رسانه قوه‌قضائیه، ذبیح‌الله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت‌وگویی با اشاره به آغاز اجرای طرح تعیین سقف برای ثبت طلاق، درباره فلسفه اجرای این طرح، اظهار کرد: برخی از دفاتر طلاق با استفاده از یکسری روابط، درآمدهای بسیار کلانی دارند و به دلیل حجم بالای ارباب رجوع، موجب اطاله در امور مردم می‌شوند. از سوی دیگر دفاتری هم هستند که به دلیل تعداد پایین مراجعه کننده، می‌توانند کار را سریع‌تر انجام دهند ولی معطل می‌مانند.
وی افزود: در راستای تسریع و تسهیل کار مردم و جلوگیری از هرگونه رانت در این صنف، سامانه‌‎ای به منظور تعیین سقف برای ثبت طلاق طراحی شده که این سامانه در سطح کشور اجرایی می‌شود و در چند استان نیز پایلوت شده است.
خداییان گفت: بر این اساس با توجه به میانگین درآمدی دفاتر طلاق هر شهرستان، سقف درآمدی و سندی تعیین و بر اساس این سقف، هر دفتری نسبت به ثبت طلاق اقدام می‌کند.
"ثبت طلاق" در دفترخانه‌های ازدواج و طلاق محدود می‌شود/ ثبت 4000 طلاق در یک دفترخانه با تبانی!
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين