۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب : ۴۱۸۷۷

سیروس دین محمدی: دیاباته همه را شگفت زده کرد/این برد اعتماد به نفس فرهاد را بالا برد/ با ریکاوری خوب الریان هم شکست می خورد

 
سیروس دین محمدی
پیشکسوت استقلال گفت: شیخ دیاباته ابتدا که به استقلال آمده بود من خودم منتقدش بودم ولی الان نشان داد که بی دلیل به او افعی نمی گفتند.
– برد پر گل و روحیه بخش استقلال مقابل تیم الکویت موجی از غرور و شادی را بین اهالی فوتبال ایجاد کرد. به ویژه اینکه این پیروزی پس از تغییر محل میزبانی این تیم از تهران به کشور ثالث بیش از یک برد عادی به دل مردم نشست. هافبک اسبق استقلال در دهه ۷۰ و ۸۰ از برد استقلال مقابل الکویت به عنوان یک پیروزی ارزشمند برای این تیم و کشورمان و البته فرهاد مجیدی یاد کرد و اعتقاد داشت ریکاوری خوب می تواند کمک کند تا شاگردان مجیدی الریان را هم شکست بدهند.
سیروس دین محمدی در گفت و گو با مشرق، درباره دیدار استقلال و الکویت، بازی خطوط مختلف و مصاف با الریان قطر حرف زد.
متن این گفت و گو در ادامه می آید:
* مصاف استقلال و الکویت را دیدید؟
- بله! به نظرم استقلال در این دیدار خیلی خوب بازی کرد. شخصا با شرایطی که تیم قبل از این بازی داشت فکر نمی کردم بتواند چنین بازی خوبی را ارائه کند.
* کدام شرایط؟
- همین که بازی را از تهران به دبی بردند، تیم در فرودگاه ۶، ۷ ساعت معطل شد و با بی خوابی راهی دبی شد و این مسایل همه موحب شد تا تصور کنم استقلال در دقایق ۶۰، ۷۰ به بعد از نظر بدنی کم می آورد. ولی شکر خدا خیلی خوب کار کردند.

* برای بازی با الریان چه برنامه ای می تواند موفقیت تیم را تضمین کند؟
- فقط باید ریکاوری خوبی داشته باشند تا از نظر بدنی کم نیاورند. چون تیم ظرف دو، سه روز کلی پرواز داشته حتما روی وضعیت بدنی شان تأثیر منفی می گذارد. استقلال شرایط خوبی نداشته و حتی نتوانسته در فصل نقل و انتقالات یارگیری درست و حسابی هم داشته باشد.
* در خط دفاع نبود عارف غلامی و سیاوش یزدانی چه تأثیری روی کار تیم در این پست داشت؟
- طاهرخانی با اینکه بازی سومش را برای استقلال انجام می داد ولی تلاشش را کرد و دانشگر و روزبه هم خوب بودند. بالاخره نبود مهره های اصلی تأثیر می گذارد ولی انصافا سید حسین (حسینی) عالی ظاهر شد و توانست موقعیت های خیلی خطرناکی را دفع کند. شاید اگر روز خوب حسینی نبود استقلال کارش گره می خورد.
* خط هافبک استقلال را چطور ارزیابی کردید؟
- فرهاد مجیدی به درستی با تقویت کار در خط هافبک می خواست فشار را از روی دفاعش کم کند.
* یعنی مسعود ریگی و علی کریمی؟
- دقیقا! مسعود ریگی را از زمانی که در بادران بود می شناختم. این بازیکن یک تخریبچی کامل در خط هافبک است که البته بازی اش اصلا به چشم نمی آید و فقط کادر فنی لب خط می فهمد این بچه چقدر برای تیم زحمت می کشد. ریگی همه ارتباطات را تخریب کرده بود و در کنارش علی کریمی هم علاوه بر کار حمله به دفاع هم کمک می کرد و بازیکنی است که نشان داد خیلی به درد استقلال می خورد. البته استقلال روی نیمکت هم برای این پست فرشید باقری را دارد که او هم بازیکن تخریب کننده ای است.

* دیاباته هم که حسابی راه افتاده است؟ قبول دارید؟
-  دقیقا! او ابتدا که به استقلال آمده بود من خودم منتقدش بودم ولی الان نشان داد که بی دلیل به او افعی نمی گفتند. یک مهاجم زهردار است که با جثه بزرگش خیلی خوب از فیزیکش استفاده می کند. ریزه کاریهایی دارد که به قد و قواره اش نمی خورد. او با بازی خوبش همه ما را شگفت زده کرده است. او اگر کمی دقت کند بیش از ۳، ۴ گل در هر بازی می زند.
* قائدی چطور؟
- مهدی قائدی هم بعد از اینکه در تیم المپیک نتوانست به صعود ایران کمک کند کمی از نظر روحی به هم ریخته بود ولی با این همه در دیدار با الکویت خیلی سرحال بازی کرد.
* این برد چقدر برای فرهاد مجیدی خوب بود؟
- برد همیشه اعتماد بنفس کادر فنی را بالا می برد و در نقطه مقابل اعتماد بازیکنان به کادر فنی را هم افزایش می دهد. البته فرهاد کارهای خیلی سختی در پیش دارد و باید با دقت تیم را به جلو ببرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين