۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب : ۴۱۹۰۱

اعلام تعطیلی مدارس در روزهای آلوده به پیش بینی هواشناسی بستگی دارد


معاون عمرانی استانداری تهران گفت : کمیته اضطرار آلودگی هوا براساس آخرین پیش بینی های هواشناسی نسبت به تعطیلی مدارس تصمیم گیری می کند.
فارس من| اعلام تعطیلی مدارس در روزهای آلوده  به پیش بینی هواشناسی بستگی دارد
محمد تقی زاده درباره اینکه چرا تعطیلی ها به دلیل آلودگی هوا را زودتر اعلام نمی کنند گفت: تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا در استان تهران شرایط خاصی دارد که بر اساس آن تشکیل جلسه می دهیم.
وی ادامه داد: کمیته اضطرار با پیشنهاد و درخواست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان حفاظت از محیط زیست با توجه به افزایش میزان آلاینده های هوا در استان تهران برگزار می شود و در این جلسه نمایندگان دستگاه های مختلف از جمله آموزش و پروش، اورژانس، سازمان هواشناسی و پلیس راهور نیز حضور دارند.
معاون عمرانی استانداری تهران گفت: در جلسه تمامی دستگاه های ذی ربط اطلاعات لازم را ارائه می دهند و اگر شاخص ذرات کمتر از 2.5 میکرون و دیگر آلاینده ها بیش از استاندارد یعنی 150 باشد مدارس تعطیل خواهند شد و اگر بیش از 150 باشد نسبت به تعطیلی دانشگاه ها هم تصمیم گیری می شود.
وی گفت: برای تعطیلی استان به دلیل آلودگی هوا باید از وضعیت هشدار عبور کنیم که در مدت گذشته این اتفاق نیفتاده است.
تقی زاده یادآور شد: تمامی تعطیلی ها با هماهنگی دستگاه های مختلف اتفاق می افتد و باتوجه به وضعیت پیش بینی هوا مطرح می شود.
معاون عمرانی استانداری تهران گفت: معمولا آخرین وضعیت پیش بینی هوا برای روز بعد در اواخر روز قبل مشخص می شود و کمیته اضطرار هم باید آخرین آمار را بررسی کند و پس از آن تصمیم بگیرد بنابراین تصمیم گیری برای تعطیلات در اواخر روز قبل از آن اتخاذ می شود.
منبع فارس
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين