۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب : ۴۱۹۰۴

جدیدترین آمار ویروس کرونا | 4515 نفر آلوده و 106 نفر جان باخته‌اند


جدیدترین آمار و ارقام از شیوع ویروس کرونا، حاکی از آلوده شدن بیش از چهار هزار و 500 تن در سراسر جهان و جان باختن 106 نفر در چین است.
جدیدترین آمار ویروس کرونا | 4515 نفر آلوده و 106 نفر جان باخته‌اند
 شیوع ویروس کشنده «کرونا» که در شهر مرکزی «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین آغاز شد، تاکنون به قربانی شدن 106 تن در چین و آلوده شدن بیش از چهار هزار و 500 تن در سراسر جهان منجر شده است.
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، جدیدترین آمار و ارقام از شیوع این ویروس کشنده حاکی از آن است که تا ۲۷ ژانویه (۷ بهمن ماه)، مار تلفات ویروس کرونا در چین به ۱۰۶ تن افزایش یافته است که یکصد نفر از این قربانیان از استان هوبی بودند. 
گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد که حدود چهار هزار و ۵۱۵ تن در چین آلوده شده‌اند که از آن میان دو هزار و ۷۱۴ تن از استان هوبی هستند و این در حالی است که آمار افراد مبنلا به این ویروس در تاریخ ۲۶ ژانویه (۶ بهمن ماه)، یکهزار و ۴۲۳ نفر بوده است.
تایلند و هنگ‌کنگ هرکدام، هشت مورد ابتلا به این ویروس کشنده را گزارش کرده‌اند و ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایوان، سنگاپور و ماکائو هرکدام، پنج مورد ابتلا به این ویروس را گزارش کردند. 
ژاپن، کره جنوبی و مالزی نیز هرکدام، چهار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند، فرانسه، سه مورد و ویتنام و کانادا هر کدام ابتلای دو تن به این ویروس کشنده را گزارش کرده‌اند و آلمان، سریلانکا و نپال نیز هر کدام یک مورد ابتلا به این ویروس را ثبت کرده اند.
با اینحال، تاکنون هیچ تلفاتی ناشی از ابتلا به این ویروس در خارج از چین ثبت نشده است.
زنجیره ویروس ناشناخته کرونا ظاهراً اواخر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) از داد و ستد غیرقانونی یک گونه از حیات وحش در بازار حیوانات در شهر ووهان با ۱۱ میلیون جمعیت، آغاز شده است.
«لی که چیانگ» نخست‌وزیر چین روز گذشته (دوشنبه) از شهر ووهان بازدید کرد تا روحیه مردم این شهر را که به شدت در قرنطینه هستند تقویت کند و به آنها تأکید کرد که پکن به شدت در تلاش برای مبارزه با این ویروس کشنده است.
سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرد در حالیکه شیوع ویروس کرونا در چین به یک مسئله اضطراری و خطرناک تبدیل شده است اما هنوز برای اعلام وضعیت اضطراری در سطح جهان به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا «زود» است. 
محدودیت‌های شدید رفت‌وآمد در چندین شهر چین اعمال شده است و در شهر ووهان، حمل و نقل شهری تعطیل شده است و پروازها نیز به حالت تعلیق درآمده است.
«تانگشان» بزرگترین شهر فولادسازی چین در شمال استان هوبی تمامی حمل و نقل عمومی در شهر را معلق کرد. پکن نیز اکثر خدمات اتوبوسرانی به استان هوبی را به حالت تعلیق درآورده است.
چین بعنوان بخشی از تلاش‌ها برای مهار ویروس کرونا، تمامی تورهای گروهی را از روز گذشته (دوشنبه) غیرفعال کرده است که این امر هم بر گردشگری چین و هم گردشگری دیگر کشورها آسیب خواهد زد.
منطقه خودمختار «تبت» در چین نیز به طور موقت تمامی مکان‌های گردشگری را برای جلوگیری از شیوع این ویروس کشنده تعطیل کرده است.
طبق این گزارش، ایالات متحده در خصوص سفر به چین به شهروندان خود هشدار داده است و کانادا به شهروندان خود در خصوص سفر به استان هوبی هشدار داده است.
کشورهایی همچون فرانسه، ایتالیا، ژاپنف استرالیا و ایالات متحده آمریکا در تلاش هستند تا شهروندان خود را از شهر ووهان خارج کنند.
برخی کارشناسان بر این باورند که این ویروس به خطرناکی ویروس «سارس» که در بین سالهای 2002 و 2003 شیوع پیدا کرده بود و به مرگ 800 تن منجر شد و همچنین به خطرناکی ویروس «مرس» که از سال 2012 به مرگ بیش از 700 نفر منتهی شد، نیست.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين