۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب : ۴۲۰۰۳

منبر فاطمی| دلیل جهنمی‌شدن ۱۳ گروه از دوست‌داران امیرالمومنین(ع)


حجت‌الاسلام علوی تهرانی گفت: امیرالمومنین(ع) می‌فرماید: امت مسلمان به ۷۳ فرقه تقسیم می‌شود که از میان آنها، ۷۲ فرقه جهنمی و یک فرقه اهل نجات هستند که از وصی پیامبر(ص) یعنی من پیروی می‌کنند. از میان آن ۷۲ فرقه،۱۳ گروه محب من هستند.
منبر فاطمی| دلیل جهنمی‌شدن ۱۳ گروه از دوست‌داران امیرالمومنین(ع)
چهارمین شب از مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در فاطمیه  هیأت ریحانةالحسین(س) با پیش‌منبرخوانی سیدعباس حسینی، سخنرانی حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی و مدیحه‌سرایی سیدمجید بنی‌فاطمه، محمد ابوالقاسمی و سجاد محمدی، شب‌گذشته دوشنبه ۷ بهمن‌ماه برگزار شد. 
براساس این گزارش، حجت‌الاسلام علوی تهرانی در این مراسم با بیان اینکه در این ۵ شب بنا داریم این آسیب را برطرف کنیم که چرا از قرآن در زندگی خود بهره نمی‌بریم، اظهار داشت: افرادی که متوهم در ایمان هستند، در ارتباط با اهل بیت (ع) نیز همین توهم را دارند. ما در ارتباط با ولایت ۵ وظیفه برعهده داریم که عبارتند از: محبت، معرفت، اطاعت، ولایت و شباهت.
وی با بیان اینکه زندگی ما در این ۵ گام باید تعریف شود، تصریح کرد: در امر شباهت داریم که سلمان منا اهل بیت(ع) بود یعنی باید مانند ایشان زندگی کنیم. گام اول نسبت به اهل بیت(ع) محبت است، آیا ما محبت داریم؟ امام صادق(ع) به علی ابن عبدالعزیز فرمودند: «گریه این مردم تو را فریب ندهد» یعنی ظاهر مردم تو را فریب ندهد، زیرا تدین واقعی به قلب است. ما اظهار محبت داریم اما محبت ما ظاهری است.
علوی تهرانی با بیان اینکه نشانه محبت واقعی به اهل بیت(ع) مساوی با تسلیم ایشان بودن است، گفت: امیرالمومنین(ع) می‌فرماید: امت مسلمان به ۷۳ فرقه تقسیم می‌شود که از میان آنها، ۷۲ فرقه جهنمی و یک فرقه اهل نجات هستند که از وصی پیامبر(ص) یعنی من پیروی می‌کنند. از میان آن ۷۲ فرقه، ۱۳ گروه محب من هستند اما محبت آنان واقعی نیست. در روایت داریم که محبت واقعی به معنای تسلیم بودن است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين