۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : ۴۲۶۱۸

آشنایی با روش نوین کاهش دردهای ناشی از "آرتروز"

آشنایی با روش نوین کاهش دردهای ناشی از "آرتروز"
 به گزارش بیان ما؛ دکتر حسن محمدی، فلوشیپ کنترل و درمان درد  اظهار کرد: ارتوکین‌تراپی روشی برای درمان آرتروز و‌کاهش درد ناشی از آن محسوب می‌شود و این راهکار به صورتی است که مقداری از خون بیمار گرفته و به مدت 9 ساعت در انکوباتور قرار داده می‌شود تا فاکتور رشد آن جدا شود و در نهایت، سرم گرفته‌شده از خون خود بیمار، استفاده می‌شود.
وی افزود: این سرم حاوی پروتئین‌های فعال به نام آنتاگونیست‌های گیرنده اینترلوکین1 (IL-1Ra) است که باعث کاهش درد و کاهش التهاب در بافت‌های آسیب دیده می‌شود.
محمدی با بیان اینکه زمانی که زانو دچار التهاب شود فرد مبتلا به آرتروز زانو خواهد شد، تصریح کرد: زمانی که بتوانیم عوامل ایجادکننده التهاب را از بین ببریم می‌توانیم به کاهش درد بیمار و درمان آن کمک کنیم.
این فلوشیپ کنترل و درمان درد با بیان اینکه عوامل ایجاد کننده التهاب مواردی مانند IL1 است، خاطرنشان کرد: ارتوکین تراپی در 85 درصد موارد، علائم درد به بیمار را بهبود می‌بخشد، هیچ عارضه‌ای ندارد و در واقع این دارو از بدن بیمار تامین شده است.
وی با اشاره به اینکه بیماری آرتروز چهار مرحله دارد، ادامه داد: استفاده از روش ارتوکین تراپی در مرحله دوم و سوم بیماری، بسیار اثربخش خواهد بود و زمانی که با انجام عکس رادیوگرافی ساده از زانوی فرد، پزشک متوجه ابتلای بیمار به آرتروز شود می‌توان از روش ارتوکین تراپی برای کمک به بیمار استفاده کرد.
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين