۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب : ۴۲۷۶۶

ماهواره جاسوسی ژاپن در مدار زمین قرار گرفت

ماهواره جاسوسی ژاپن در مدار زمین قرار گرفت

 به گزارش بیان ما؛ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک عربی، آژانس فضایی ژاپن (JAXA) گزارش داد ماهواره جاسوسی «کوگاکو-۷» (Kogaku-۷) که برای شناسایی و جمع آوری اطلاعات طراحی شده است، توسط یک ماهواره‌بر H۲A امروز یکشنبه با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت.
از جمله وظایف این ماهواره، رصد سطح زمین با دوربین فوق پیشرفته دیجیتال ثبت تصاویر از مناطق استراتژیک است. به گفته مقامات ژاپنی، هدف اصلی از ارسال این ماهواره نظارت بر فعالیت‌ها و سازه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی است.
در سال ۲۰۱۵، ژاپن ماهواره «کوگاکو-۵» Kogaku-۵، را به فضا پرتاب کرد. این ماهواره نیز مجهز به دوربین‌هایی با وضوح بالا بود که عکسبرداری از جزئیات را فراهم می‌کرد.
ژاپن سالانه ۶۰ میلیارد ین (حدود ۵۵۵ میلیون دلار) برای ساخت و توسعه ماهواره‌های جاسوسی هزینه می‌کند. دلیل اصلی توسعه و پیشبرد فناوری ماهواره‌ای ژاپنی‌ها، پرتاب موشک تپودون کره شمالی در سال ۱۹۹۸ بود. پنج سال بعد، ژاپن نخستین ماهواره جاسوسی خود را در مدار زمین قرار داد. ژاپن اکنون پنج ماهواره شناسایی و نوری در مدار زمین دارد. ماهواره‌های نوری در طول روز زمین را رصد می‌کنند، از جمله اهداف نظامی را. در حالی که ماهواره‌های راداری یا شناسایی سطح زمین را در شب یا در شرایط ابری رصد می‌کنند.
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين