۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۴۲۸۰۰

کارشناس عراقی: دولت «علاوی» دخالت‌های آمریکا و مزدورانش را متوقف می‌کند


یک تحلیل‌گر سیاسی عراق از عزم دولت جدید عراق برای توقف دخالت های آمریکا و مزدورانش در امور داخلی این کشور خبر داد.
کارشناس عراقی: دولت «علاوی» دخالت‌های آمریکا و مزدورانش را متوقف می‌کند
«صباح العکیلی» تحلیل‌گر سیاسی عراق، از «محمد توفیق علاوی» نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه جدید عراق، خواست تا دخالت‌های آمریکا و مزدوران آن در امور کشور را متوقف کند.
وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: سفارت آمریکا همچنان بر دخالت در امور داخلی عراق اصرار دارد. امری که با رد و واکنش ریاست پارلمان و برخی گروه‌های سیاسی کشور مواجه شد و آن را دخالت آشکار در امور عراق و نقض قوانین بین‌الملل تلقی کردند. این امر مستلزم دخالت وزارت خارجه و اتخاذ موضعی در قبال این دخالت‌های مستمر و مکرر است.
العکیلی افزود: شیخ «قیس الخزعلی» نیز درباره فعالیت مزدوران آمریکا در عراق هشدار داد و این امر نشان می‌دهد که دستی سیاسی برای حمایت از منافع آمریکا وجود دارد که به دنبال هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و تشدید تنش در عرصه داخلی عراق است. 
وی توضیح داد که دولت باید هویت این افراد که عامل تشدید تنش‌ها در عراق به ویژه در نجف اشرف و الناصریه هستند، و نیز نتایج تحقیقات درباره جرایم ارتکابی سفارت‌خانه‌های آمریکا و امارات در بغداد را افشا کند.
این کارشناس عراقی تصریح کرد: نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه می‌گویند که تحت فشارهای سیاسی و دیکته‌های طرف‌های دیگر، سر خم نخواهد کرد و انتظار می‌رود که طی دو هفته آتی، اعضای کابینه خود را مشخص کند و این امر نشان می‌دهد که وی در تصمیم‌گیری توانمند و شجاع است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين