۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : ۴۲۸۲۴

قرنطینه کشتی کروز ۳۷۰۰ نفری در ژاپن

قرنطینه کشتی کروز ۳۷۰۰ نفری در ژاپن
 به گزارش بیان ما؛
خبرگزاری کیودو روز شنبه گزارش داد تعدادی از مسافران در هواپیمای مسافرتی الماس پرنسس در سواحل ژاپن به ویروس جدید کرونا آلوده شده‌اند که به گفته وزارت بهداشت ژاپن طی ۲۴ ساعت گذشته از ۶۱ نفر به ۶۴ نفر رسیده است. براساس اعلامیه این وزارتخانه، در میان افراد آلوده، یک شهروند چینی و دو آمریکایی بوده است.
کشتی کروز الماس پرنسس هم روز دوشنبه در بندر یوکوهاما ژاپن به دنبال دریافت گزارش‌هایی مبنی بر ابتلا یکی از مسافران به ویروس کرونا قرنطینه شد.
مسافران و خدمه که علائمی مانند تب را نشان می‌دادند و یا با افرادی که قبلاً آلوده بودند، در تماس نزدیک بودند، مورد آزمایش قرار گرفتند و در صورت نتایج مثبت، به موسسات پزشکی منتقل شدند.
وزیر بهداشت ژاپن پیش‌تر توصیه کرده بود کشتی به مدت دو هفته قرنطینه شود و از کلیه مسافران خواسته شد که در هواپیما بمانند. طبق اظهارات بیان شده در این باره، حدود ۳۷۰۰ نفر در این کشتی حضور دارند که از جمله آن‌ها ۲ هزار و  ۶۶۶ میهمان و ۱۰۴۵ تن خدمه هستند.
ویروس کرونا اولین بار در ماه دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین واقع در استان هوبی کشف شد و از آن زمان تاکنون در بیش از ۲۵ کشور جهان رواج داشته است. این ویروس تاکنون ۷۲۲ نفر را کشته و بیش از ۳۴۰۰۰ نفر را مبتلا کرده است. حداقل یک مورد از  تلفات در فیلیپین به ثبت رسیده است.
هفته گذشته، سازمان جهانی بهداشت با توجه به شیوع بیماری، آن را یک مورد اضطراری اعلام کرد. 
انتهای پیام/ 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين