دومین جلسه محاکمه «امان کی»/ تذکر قاضی مسعودی مقام به مأموران بدرقه زندانیان

21 بهمن 1398 ساعت 13:39قاضی مسعودی مقام به مأموران بدرقه زندانیان تذکر داد و گفت: اینکه زندانی را در خیابان‌ها می‌گردانید، خلاف مقررات است و این موضوع به زندان اوین گزارش می‌شود.
دومین جلسه محاکمه «امان کی»/ تذکر قاضی مسعودی مقام  به مأموران بدرقه زندانیان
 دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده داریوش امان‌کی و ۴ متهم دیگر به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد.
در اولین جلسه دادگاه کیفرخواست متهمان قرائت شد.
این پرونده با ۱۶ متهم دادرسی خواهد شد که اتهام ۵ نفر از آنها معاونت و مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی است.
میزان تخلفات در این بخش از پرونده بیش از ۶۰ میلیارد تومان است.
در ابتدای جلسه قاضی دادگاه گفت: به مأموران بدرقه زندانیان تذکر می‌دهم، زیرا آن‌ها مکلفند زندانی را در مجتمع حاضر و تحویل بدهند، اینکه زندانی را در خیابان‌ها می‌گردانید، خلاف مقررات است و این موضوع به زندان اوین گزارش می‌شود.
در ادامه، داریوش امان کی متهم ردیف اول پرونده گفت: من بیشتر از هر کسی با خلق و خوی این دادگاه آگاه هستم و تجربه من بیشتر از شما بوده و می‌دانم باید قانون را رعایت کنم اما متأسفانه در رسانه‌ها به صورت گزینشی صحبت‌هایم منتشر شده است.
وی افزود: من سال ۸۵ از کشور رفتم و سال ۹۲ به صورت قانونی به کشور بازگشتم و در سال ۹۳ احضار شدم و پس از آن ۹ ماه بازداشت شدم و توانستم بدهی ۲۰۰ میلیاردی‌ام را به بانک‌های ملی و تجارت پرداخت کنم و در نهایت سال ۹۳ با وثیقه ۹۰ میلیاردی آزاد شدم.
وی افزود: اما آقای رضایی در آن زمان نیامد و بدهی خود را پرداخت نکرد. من می‌ترسیدم که واقعیت را بگویم، اما الان ترسی ندارم.
متهم امان کی گفت: من هیچ ارتباطی با متهمان دیگر نداشتم و با آقایان طرف حساب نبودم. من از آقای ذکاوت خوی پرسیدم که آیا شرکت شما با سرمایه ۱۰۰ میلیون تومانی تأسیس شده که گفتند با ۱۰۰ میلیون تاسیس اما وام‌ها به صورت قانونی اخذ شده‌ است.
متهم گفت: اما آقای رضایی بازپرس را فریب داده و وانمود کرده من تسهیلات را دریافت کرده‌ام، اما اسناد متعددی وجود دارد که پول‌ها وارد پروژه‌ها شده‌ و از سال ۸۵ تا ۹۳ فقط سه ماه در این کشور آزاد بودم.
وی با بیان اینکه کیفرخواست بدون هیچ دلیل و مدرکی علیه اش است گفت: ذهنیت خود که بر اساس آن من خطا کار هستم و شهادت برخی از افراد در این پرونده علیه من است.فردی به نام مقتدایی علیه من شهادت داده و گفته امانی دکترای وام گرفتن داشته و با بانک زد و بند کرده است، اما من به هیچ وجه این شخص را نمی‌شناسم.
وی گفت: آقای رضایی در سال ۹۳ زمانی که بازداشت بودم در حفاظت اطلاعات قوه گزارشی داد که من با آقای قاضی رابطه مالی دارم و حفاظت قوه قضائیه از من راجع به رابطه مالی پرس‌وجو کرد و هر چه گفتم که من آقای قاضی را یک بار بیشتر ندیدم آنها فشار آوردند و گفتند شما بنویس که از طریق سکه و دلار به او پول داده‌ای. اثباتش با ما. من گفتم من چیزی ندادم چرا باید بنویسم. آنها به من گفتند اگر ننویسی پرونده‌ات گران تمام می‌شود. معلوم شد که آقای رضایی حدسیاتش را به آنها گفته است.


کد مطلب: 42864

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/42864/دومین-جلسه-محاکمه-امان-کی-تذکر-قاضی-مسعودی-مقام-مأموران-بدرقه-زندانیان

بيان ما
  http://www.bayanema.ir