پسکوف: پوتین و بشار اسد فعلا برنامه‌ای برای گفت‌وگو درباره تحولات ادلب ندارند

23 بهمن 1398 ساعت 15:05سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به ادعای ترکیه درباره حملات ارتش سوریه در ادلب تاکید کرد که ارتش سوریه فقط تروریستها را هدف قرار می‌دهد نه غیرنظامیان را.
پسکوف: پوتین و بشار اسد فعلا برنامه‌ای برای گفت‌وگو درباره تحولات ادلب ندارند
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در نشست خبری خود در روز چهارشنبه گفت، ترکیه متعهد شده تروریست‌ها را در ادلب نابود کند اما همان تروریستها به نیروهای ارتش سوریه و همچنین سایتهای نظامی روسیه حمله می‌کنند. 
 وی در پاسخ به شایعات و ادعاها درباره حملات نیروهای سوریه در ادلب تاکید کرد که ارتش سوریه تروریستها را هدف قرار می‌دهد نه غیرنظامیان را. 
سخنگوی کاخ کرملین به ادعای آنکارا در زمینه عدم تعهد مسکو به توافق سوچی نیز پاسخ داد و گفت که مسکو به توافقات سوچی درباره سوریه پایبند است. 
پسکوف همچنین اعلام کرد که فعلا برنامه‌ای برای تماس بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه درباره تحولات کنونی ادلب ندارند اما ارتشهای دو کشور با یکدیگر در تماس هستند. 
روسیه و سوریه صبح روز چهارشنبه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که مناطق کاهش تنش در ادلب به دلیل اقدامات شبه نظامیان(مورد حمایت ترکیه) با خطر فاجعه انسانی مواجه است. 
ارتش سوریه از چهارم بهمن ماه جاری عملیاتی را در استانهای ادلب و حلب آغاز کرده و همچنان ادامه دارد. ترکیه و سایر حامیان گروه‌های تروریستی، مخالفت خود را با این عملیات اعلام کرده‌اند، ولی نیروهای سوری تأکید دارند که باید سراسر خاک این کشور از تروریستها پس گرفته شود.
ارتش ترکیه طی روزهای گذشته از گشته شدن چندین نظامی خود در ادلب خبر داده است. 


کد مطلب: 42996

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/42996/پسکوف-پوتین-بشار-اسد-فعلا-برنامه-ای-گفت-وگو-درباره-تحولات-ادلب-ندارند

بيان ما
  http://www.bayanema.ir