۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب : ۴۳۰۱۰

راه‌های روستایی گیلان تا فردا باز می شود/ اختصاص 20 میلیارد تومان برای وصل برق


رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: راه بیش از 100 روستا در استان گیلان به دلیل بارش برف مسدوده شده است که تا فردا باز می شود.
راه‌های روستایی گیلان تا فردا باز می شود/ اختصاص 20 میلیارد تومان برای وصل برق
اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران در خصوص اقدامات صورت گرفته در استان گیلان، اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، اخطارها و اطلاعیه‌های لازم در خصوص بارش برف به 11 استان کشور داده شده بود.
وی گفت:‌ در حال حاضر عمده مشکلات به دلیل بارش سنگین برف در استان گیلان رخ داده است که از شب گذشته بازگشایی راه های روستایی با قدرت بیشتری آغاز شده است و تا فردا اکثر راه ها باز می شود و از امروز صبح نیز بالگردها برای شناسایی منطقه و کمک به مردم استان گیلان پرواز کردند و نقاط حادثه‌دیده تاکنون شناسایی شده است. 
نجار با اشاره به اینکه در بعضی از مناطق بیش از 90 سانتیمتر برف باریده است، گفت: از استان‌های قزوین، زنجان و مازندران درخواست کرده‌ایم که وسایل و تجهیزات برف‌روب را به این استان بیاورند تا هر چه سریع‌تر بتوانیم نسبت به برف‌روبی در این منطقه اقدام کنیم. 
وی ادامه داد: با اشاره به اینکه برق اکثر مناطق استان گیلان که در دو روز گذشته قطع شده بود در حال حاضر وصل شده است و بیش از 50 اکیپ وزارت نیرو به این استان اعزام شدند. 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: 20 میلیارد تومان هم اعتبار در خصوص رفع سریع مشکلات برق در استان گیلان اختصاص یافته است. 
وی بیان داشت: متأسفانه علی‌رغم تمامی هشدارها در خصوص بارش سنگین برف در استان گیلان، متأسفانه هم‌وطنان به این هشدارها توجهی نکردند و به این استان سفر کردند که موجب شد حدود 2 هزار نفر اسکان اضطراری داده شوند. 
وی تأکید کرد: امکانات و تجهیزات لازم برای برف‌روبی در این استان بسیج شده است و نیروهای جهادی، سپاه، ارتش، هلال احمر و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان نیز برای ارائه خدمات فوری در استان گیلان حضور یافتند. 
نجار درباره تعداد کشته شدگان و مجروحین نیز گفت: تاکنون حدود 200 نفر مجروح و 7 نفر نیز جان خود را از دست دادند که تعداد کشته‌شدگان تأیید نشده است. 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين