۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب : ۴۳۰۱۳

امضای بیش از 20 قرارداد و تفاهم نامه در رویداد حمایت از ساخت داخل


مدیر تولید هلدینگ خلیج فارس گفت: تاکنون توافق امضای 20 قرارداد و تفاهم نامه در زمینه ساخت داخل در بخش کاتالیست‌ها، تجهیزات و امورفنی و مهندسی صورت گرفته که این قرارداد و تفاهم نامه‌ها در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل به امضا می‌رسد.
امضای بیش از 20 قرارداد و تفاهم نامه در رویداد حمایت از ساخت داخل
به گزارش نمایشگاه حمایت از ساخت داخل صنعت پتروشیمی، محمدرضا سلیمان‌زاده مدیر تولید هلدینگ خلیج فارس با اعلام توافق امضای 20 تفاهم‌نامه در زمینه ساخت داخل گفت: قراردادهای ساخت داخل که بین سازندگان و هلدینگ خلیج فارس منعقد می‌شود قراردادهایی از نوع همکاری صددرصد استفاده از توان و امکانات ساخت داخل است. این قراردادها در زمینه ساخت داخل در بخش کاتالیست‌ها، تجهیزات و امور فنی و مهندسی صورت گرفته که قرار است این قرارداد و تفاهم نامه‌ها در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل به امضا برسد.
وی با اشاره به ضرورت رفع موانع تولید و حمایت از ساخت داخل بیان کرد: در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برای تقویت و حمایت از ساخت داخل، جلسات مختلفی بین مدیران هلدینگ برگزار شده است و در این راستا اصلاحاتی درآیین‌نامه‌ها برای کمک به داخلی‌سازی صورت گرفته و کاهش قوانین و مقررات برای همکاری بیشتر با سازندگان داخلی برقرار شده است؛ به طوری که امروز بسیاری از شرکت‌های داخلی توانستند در زمینه ساخت کاتالیست و یا توربین و تجهیزات خاص، نیاز شرکت‌های پتروشیمی را برآورده کنند.
سلیمان‌زاده ادامه داد: در فاصله زمانی اندک و با وجود فشارهای بین‌المللی و تحریم‌ها، سازندگان داخل توانستند در تولید کاتالیست‌ها پیش قدم شوند و حتی کاتالیست‌هایی که بومی نشده بودند را در داخل تولید کنند.  
* بیش از 70 درصد کاتالیست‌ها، توربین و کمپرسورهای موردنیاز داخلی‌سازی شده است
مدیر تولید هلدینگ خلیج فارس با اعلام این خبر که ساخت برخی تجهیزات در داخل کشور 100 درصد داخلی‌سازی شده است و با ارائه آمار درباره میزان تولید کاتالیست‌ها در داخل کشور گفت: ما به هیچ وجه نگران تولید تجهیزات با دانش و فناوری سازندگان داخلی نیستیم به طوری که هم اکنون بیش از 70 درصد کاتالیست‌ها، توربین و کمپرسورها (ماشین آلات حساس) در کل مجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس داخلی‌سازی شده است و طراحی واحدهای پتروشیمی  (detail engineering ) صددرصد در داخل کشور صورت می‌گیرد. بنابراین نسبت کل داخلی‌سازی و نیاز صنعت پتروشیمی، 90 درصد برآورد می‌شود.
وی تصریح کرد: بر اساس همین پتانسیل‌ها و همچنین عزم شرکت ‏صنایع پتروشیمی خلیج فارس بر حمایت و بهره گیری حداکثری از توان داخلی در زمینه‌های مشاوره، مهندسی، تولید محصولات ‏و خدمات، خریداری حداکثری محصولات ایرانی در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش ‏بنیان، توجه به تقویت زنجیره تولید در صنعت پتروشیمی و ضرورت ارتباط تنگاتنگ بین ارکان و شرکت‌های تابعه هلدینگ با ‏ارائه‌دهندگان خدمات و تولیدکنندگان محصولات مرتبط، بیش از پیش احساس می‌شود.‏
سلیمان‌زاده به رویداد پیش رو و همکاری شرکت‌های پتروشیمی با سازندگان داخلی اشاره کرد و ضمن تقدیر از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به واسطه نقش محوری در برگزاری این نمایشگاه، بادعوت از تمام شرکت‌های توانمند در زمینه ساخت داخل برای حضور در نمایشگاه و شرکت در پنل‌های تخصصی، گفت: رویداد حمایت از ساخت داخل برای ایجاد ارتباط و همکاری متقابل در نظر دارد با برگزاری نشست‌های تخصصی موضوعات مختلف فنی و مهندسی را معرفی و به بحث بگذارد که در نهایت قطعا به همکاری سازنده خواهد رسید.
نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با همکاری معاونت علمی و وفناوری ریاست جمهوری( با تمرکز بر هلدینگ خلیج فارس) ، انجمن سازندگان و تجهیزات صنعت نفت (استصنا)، وسایر دست اندرکاران این حوزه استراتژیک، در تاریخ 27 تا 29 بهمن ماه در جزیره کیش توسط بهاران تدبیر کیش برگزار می شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين