۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۳۰۲۶

زاخارووا: ترکیه مسئول وخامت اوضاع در ادلب است

 
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد دولت ترکیه به توافقنامه سوچی پایبند نبوده و مسئول وخامت اوضاع در استان ادلب است.
زاخارووا: ترکیه مسئول وخامت اوضاع در ادلب استبه گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، تاکید کرد دولت ترکیه مسئول وخامت اوضاع در استان ادلب سوریه است.
وی گفت: دولت ترکیه به توافقنامه سوچی پایبند نبوده و مسئول وخامت اوضاع در استان ادلب است. ترکیه ناکامی مزمنی در عمل به تعهداتش در توافقنامه سوچی دارد.
وی اتهامات ترکیه درباره حملات هوایی روسیه به غیرنظامیان در سوریه را تکذیب کرد و این اتهامات را غیرقابل قبول دانست.
زاخارووا افزود: ما وجود اختلافاتی با ترکیه درباره شماری از مسائل را نفی نمی‌کنیم. به همین علت، کارشناسان ما اخیرا از ترکیه بازگشتند. تماس‌های مجدد با همتایان ترکیه‌ای به منظور توضیح و تفسیر همه مسایل پیچیده و دشوار در دستور کار قرار دارد.
عملیات ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت برای پاکسازی استان ادلب که آخرین پایگاه تروریست‌ها در این کشور محسوب می‌شود، از حدود ۵۰ روز پیش آغاز شده است و با وجود پیشروی‌های گسترده نظامی، همچنان ادامه دارد. این در حالی است که ارتش ترکیه که در خاک ادلب حضور دارد، به دمشق درباره ادامه این عملیات هشدار داده است و شبه‌نظامیان تحت حمایت این کشور سعی در ایجاد کارشکنی در روند پیشروی نیرو‌های سوری دارند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين