۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : ۴۳۰۲۹

محور مقاومت منتظر لحظه موعودِ گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس است

محور مقاومت منتظر لحظه موعودِ گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس است
 به گزارش بیان ما؛  رای الیوم با اشاره به برگزاری نشست‌هایی بین مقامات جنبش حزب‌الله لبنان و مقامات نیرو‌های مردمی عراق پس از ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران  نوشت: مقدمات گرفتن انتقام کامل شده است و گروه‌های وابسته به نیرو‌های مردمی برای حمله به اهداف مشخص شده منتظر لحظه موعود هستند.
خبرگزاری رویتر روز چهارشنبه گزارش مفصلی منتشر کرد که نشان می‌دهد فرماندهی جنبش حزب‌الله لبنان اقدام به برگزاری (یک سلسله) نشست‌های فوری با همتایان خود در نیرو‌های مردمی عراق با هدف ایجاد وحدت و مقابله با خلا ناشی از ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و ابومهدی المهندس، معاون الحشد الشعبی عراق کرده است و شیخ محمد کوثرانی، نماینده حزب‌الله لبنان در عراق که به سردار سلیمانی نزدیک بود به دستور سید حسن نصرالله، دبیرکل جنبش حزب‌الله میزبانی این نشست‌ها را بر عهده داشت.
چنین نشست‌هایی با هدف ایجاد هماهنگی بین حزب‌الله لبنان و نیرو‌های مردمی عراق، جدید و غیرمنتظره نیست، زیرا تاسیس نیرو‌های مردمی عراق برای مقابله با گروه تروریستی داعش، از بین بردن خطر این گروه و ریشه‌کنی آن مساله‌ای است که اکثرا در داخل و خارج عراق از آن باخبرند و تاسیس این نیرو‌ها با هدف شبیه سازی جنبش حزب‌الله لبنان و تجربه جنگی و منحصر بفرد این جنبش صورت گرفت، زیرا حزب‌الله لبنان دو بار یعنی یکبار در جریان آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ و دومین بار در جریان مقابله با تجاوز اسرائیل به لبنان در سال ۲۰۰۶ یعنی پس از جنگ ۳۳ روزه اسرائیل را شکست داد و اسرائیل حتی یک متر نتوانست به داخل لبنان پیشروی کند و خوار و ذلیل مجبور به عقب‌نشینی از این کشور شد.
حزب‌الله عراق نسخه برابر اصل معلم و الگوی خود یعنی حزب‌الله لبنان است و پیش از دیگر گروه‌های وابسته به نیرو‌های مردمی تاسیس شد و مشارکت کارآمدی در مقابله با اشغال عراق توسط آمریکا و نیرو‌های این کشور در سال ۲۰۰۳ داشت.
رای الیوم نوشت: برگزاری این نشست‌ها با هدف ایجاد هماهنگی و آمادگی برای مرحله بعد از ترور سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس با هدف گرفتن انتقام خون سلیمانی از نیرو‌ها و پایگاه‌های آمریکا نه فقط در عراق بلکه در تمام خاورمیانه افزایش یافته است، برگزاری چنین نشست‌هایی نه تنها قابل درک و قابل انتظار بلکه حتمی است، زیرا باید این انتقام گرفته شود. مقدمات گرفتن انتقام چه در داخل یا خارج از عراق کامل شده است و گروه‌های وابسته به نیرو‌های مردمی برای آغاز حمله علیه اهداف مشخص شده در نشست‌های ایجاد هماهنگی که قبلا ذکر شد آماده شده‌اند، حمله هوایی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا در غرب عراق، نابودی بخش وسیعی از این پایگاه با موشک‌های نقطه زن و زخمی شدن بیش از صد نظامی آمریکایی بر اساس آخرین اعترافات وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، به گفته آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تنها یک آغاز یا یک سیلی به گوش آمریکا بود.
لحظه موعود گرفتن انتقام خون سلیمانی و ابومهدی المهندس کی و چگونه خواهد بود؟ آیا گرفتن انتقام یک مرحله‌ای یا چند مرحله‌ای و در بیش از چند جبهه خواهد بود؟ با توجه به ماهیت محرمانه چنین اقدام راهبردی که ممکن است باعث تغییر معادلات و چه بسا جنگ در همه منطقه شود، پاسخ به همه این سوالات یا به بخشی از آن‌ها دشوار است، اما می‌توانیم پیشگویی کنیم که تصمیم گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی گرفته شده و لحظه موعود نزدیک شده است و ما منتظریم...
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين