۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : ۴۳۰۶۹

انتخابات؛ آبروی ماست/ ایران در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت مؤثر جهانی

انتخابات؛ آبروی ماست/ ایران در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت مؤثر جهانی
 به گزارش بیان ما؛  
غلامحسین طاهری کارشناس اقتصاد بین المل و رسانه درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب توام با آگاهی و بصیرت ویژگی یک انتخاب درست است که مردم باید به دور از هرگونه تبلیغات نماینده شایسته شهرخود را انتخاب کنند که در آینده بااین انتخاب درست زمینه توسعه شهر و کشور را فراهم کنند. انتخاب درست و استفاده از حق رای در انتخابات نشان از وجود استقلال سیاسی در کشور و پایبندی ملت بابصیرت ایران از نظام وانقلاب خودشان است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها در باره ه کانداید ها تاکید کردند من نسبت به شخص، هیچ‏گونه نظری ابراز نمی‌کنم؛ اما شاخص‌هایی وجود دارد. بهترین، آن کسی است که درد کشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم یگانه و صمیمی باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافی‌گری خودش نباشد.
طاهری بیان کرد: اگر نتوانیم مطالبات مردم را مدیریت کنیم و افراد کارآمد را به آنها معرفی و از آنها دفاع کنیم، قطعاً در شرایط هیجانی و نارضایتی، افرادی با شعارهای پوپولیستی و تند وارد صحنه می‌شوند و رای خواهند آورد. آن زمان دیگر نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که وضع کشور بهتر شود.
این کارشناس اقتصاد بین الملل در ادامه افزود: موضوع ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، تدبیر برای دور زدن تحریم‌های دشمن ایجاد رفاه و اتخاذ تصمیم‌های عادلانه در توزیع و تسهیم منابع باید در دستور کار مجلس آینده باشد.
طاهری گفت: مجلس یازدهم باید ترفندها و توطئه‌های دشمن را چه در عرصه سخت و چه در عرصه نرم رصد کند به طوری که تریبون مجلس صدای واقعی ملت ایران را در صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی منعکس کنند.
وی در ادامه یادآوری کرد: آنچه در تشکیل مجلس اهمیت دارد و خواست اکثریت ملت ایران است اینکه مجلس آینده باید با التزام عملی به ولایت فقیه سیاست‌های اعلامی رهبری در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را هر چه شفاف تر و روشن تر عملیاتی کند.
طاهری در ادامه گفت: مجلس یازدهم باید در سیاست‌ خارجی تحولات عظیم منطقه و جهان را پیگیری نماید و با سیاست تهاجمی و با ارتباط وسیع پارلمانی کشور های رها شده از استبداد و استعمار در منطقه توطئه‌های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در جهت تخلیه احساسات انقلابی و به انحراف کشاندن مسیر بیداری اسلامی خنثی کند.
طاهری افزود: مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب افراد اصلح کارآمد به دنیا ثابت خواهدکرد مردم ایران با وجود مشکلات اقتصادی و برخی گلایه ها همچنان پشتیبان رهبر هستند و نخواهند گذاشت خون شهدا و سردار سلیمانی پایمال شود.

وی در ادامه گفت: نماینده مجلس اسلامی زبان گویای مردم است و باید بتواند مطالبات و خواسته‌های مردم را مطالبه‌گری کند و قطعا اگر کسی از شجاعت کافی برخوردار نباشد نمی‌تواند این کار را انجام دهد.
انتخابات؛ آبروی ماست
این کارشناس اقتصادبین الملل یادآوری کرد:  انتخابات آبروی ملی ماست؛ انتخابات یکی از شاخص‌های رشد ملی ماست؛ انتخابات وسیله‏ای برای عزت ملی است. وقتی ببینند که ملت ایران با شور و با شعور و با درک کامل و آگاهی پای صندوق‌های رأی می‌روند، معنایش چیست؟ معنایش این است ملت برای خود حق و توان تصمیم‏گیری قائل است؛ می‌خواهد در آینده‏ی کشور اثر بگذارد و مسئولان کشور و مدیران اصلی کشور را انتخاب کند.

طاهری در ادامه افزود: مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها، قانون‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌هاست و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. مجلس، پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت واقعی مردم در تصمیم‌گیری‌ها و مظهر اراده ملی است.
وی در ادامه گفت: این انتخابات در موقعیتی برگزار می‌شود که جمهوری اسلامی ایران با پیمودن مسیر مقاومت و پایداری در برابر فشارهای نظام سلطه، به قدرت برتر منطقه راهبردی خاورمیانه تبدیل شده و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران مسائل بین‌المللی، در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت مؤثر جهانی است.
طاهری گفت: موفقیت‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در مهار و مقابله با فتنه ها در داخل، از یک طرف و شکست‌ها و ناکامی‌های آمریکا و متحدان او در منطقه غرب اسیا از طرف دیگر، ایالات متحده و برخی دیگر از کشورهای غربی را درباره تحولات سیاسی منطقه و جهان در آینده نگران ساخته است. تحولات اخیر و بیداری اسلامی در منطقه با الهام از انقلاب اسلامی در حال به ثمر رسیدن است. این تحولات به گمان بسیاری از صاحب‌نظران، روزبه‌روز بر عمق راهبردی ایران در منطقه و جهان افزوده است و سیاست‌های یک‌جانبه‌گرایی متکی بر قدرت نظامی آمریکا را در منطقه با شکست کامل مواجه ساخته است.
این کارشناس اقتصاد بین الملل یادآوری کرد: اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی بر کسی پوشیده نیست، جایگاه مجلس در نظام مردم سالاری دینی ما جایگاه ویژه‌ای است امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در وصیت نامه الهی و سیاسی خود به همگان سفارش فرمودند که در تمام انتخابات در صحنه باشند. شرکت در انتخابات را یک تکلیف الهی و یک وظیفه عمومی می‌دانستند و همه را به یک میزان مسئول سرنوشت کشور می‌دانند. لذا کسانی که این روزها با بی مهری به امام و انقلاب با دشمنان نظام، همنوایی می‌کنند و بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبند باید پاسخگوی خداوند متعال در قیامت و نیز ملت ایران ایران باشند.
طاهری در ادامه بیان کرد:در اندیشه شکل گیری یک مجلس صالح، قوی، کارآمد بدون تردید آنان باید به مطالبات مردم و رهبر معظم انقلاب پاسخ عملی بدهند موضوع ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، تدبیر برای دور زدن تحریم‌های دشمن ایجاد رفاه و اتخاذ تصمیم‌های عادلانه در توزیع و تسهیم منابع باید در دستور کار مجلس آینده باشد.
این کارشناس اقتصاد بین الملل گفت: مجلس یازدهم باید ترفندها و توطئه‌های دشمن را چه در عرصه سخت و چه در عرصه نرم رصد کند به طوری که تریبون مجلس صدای واقعی ملت ایران را در صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی منعکس کنند. آنچه در تشکیل مجلس اهمیت دارد و خواست اکثریت ملت ایران است اینکه مجلس آینده باید با التزام عملی به ولایت فقیه سیاست‌های اعلامی رهبری در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را هر چه شفاف تر و روشن تر عملیاتی کنند.
طاهری گفت: مجلس یازدهم باید در سیاست‌ خارجی تحولات عظیم منطقه و جهان را پیگیری نماید و با سیاست تهاجمی و با ارتباط وسیع پارلمانی کشور های رها شده از استبداد و استعمار در منطقه توطئه‌های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در جهت تخلیه احساسات انقلابی و به انحراف کشاندن مسیر بیداری اسلامی خنثی کند. 
وی با اشاره به اینکه انتخاب توام با آگاهی و بصیرت ویژگی یک انتخاب درست است گفت:  مردم باید به دور از هرگونه تبلیغات نماینده شایسته شهرخود را انتخاب کنند که در آینده بااین انتخاب درست زمینه توسعه شهر و کشور را فراهم کنند

طاهری در ادامه بیان کرد: نماینده مجلس اسلامی زبان گویای مردم است و باید بتواند مطالبات و خواسته‌های مردم را مطالبه‌گری کند و قطعا اگر کسی از شجاعت کافی برخوردار نباشد نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

وی در ادامه از تاکید مقام معظم رهبری درباره کاندیدها گفت: من نسبت به شخص، هیچ‏گونه نظری ابراز نمی‌کنم؛ اما شاخص‌هایی وجود دارد. بهترین، آن کسی است که درد کشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم یگانه و صمیمی باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافی‌گری خودش نباشد.
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين