۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب : ۴۳۰۸۷

سانا:ارتش سوریه امنیت کامل را به جاده بین‌المللی حلب-دمشق بازگرداند


خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد با آزادی همه مناطق پیرامون جاده بین المللی حلب به دمشق از وجود تروریست‌ها، کار ایمن سازی این جاده کامل شد.
سانا:ارتش سوریه  امنیت کامل را به جاده بین‌المللی حلب-دمشق بازگرداند
 واحدهای ارتش سوریه با آزادسازی مناطق پیرامون جاده بین المللی حلب به دمشق که از استان های ادلب و حماه می گذرد و سرکوب گروه‌های تروریستی در دو طرف این جاده بین المللی، ایمن سازی این جاده را تکمیل کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) گزارش داد واحدهای ارتش پس از برقراری امنیت کامل در ضلع شرقی جاده بین المللی حلب  به دمشق  روز جمعه موفق شد ایمن سازی دو ضلع جاده و به خصوص در مناطق باقیمانده در نزدیکی ورودی غربی حلب  را تکمیل کند آن هم با آزادسازی مناطق پیرامون این جاده و سرکوب آخرین تروریست‌هایی که در این منطقه باقی مانده بودند.
این برای اولین بار از سال ۲۰۱۲  است که ارتش سوریه به طور کامل بر جاده حلب-دمشق تسلط یافته و امنیت کامل را به آنجا بازگردانده است.
بازپس‌گیری جاده بین‌المللی حلب به دمشق که با عبور از شهرهای مختلف سوریه از حلب در شمال تا دمشق و در ادامه به مرزهای اردن در جنوب سوریه می‌رسد، یک هدف اصلی دمشق از عملیات نظامی اخیر خود در استان‌های حلب و ادلب بوده است.


 
حلب پایتخت اقتصادی سوریه است و بسیاری از صنایع این کشور در این استان واقع هستند. از همین رو  بین این شهر و شهرهای دیگر سوریه جاده‌های مختلف بین المللی احداث شده است که از مهم‌ترین آنها جاده حلب به دمشق پایتخت سوریه است.
در همین حال واحدهای ارتش سوریه به عملیات نظامی خود علیه تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه های همپیمان آن در غرب استان حلب و در چندین محور به سمت روستای اورم الصغری در غرب جاده بین المللی ادامه می دهد و مقرهای این تروریست ها و استحکامات آنها را زیر حملات آتش باری خود گرفتند.
بر اساس این گزارش عملیات نظامی به بیرون راندن تروریست ها از روستای اورم الصغری منجر شد و عملیات به سمت اورم الکبری و اطراف آن ادامه دارد.
یگان‌های ارتش سوریه  روز پنجشنبه پس از آزادسازی روستای کفرجوم و دو منطقه جمعیة المهندسین اولی و الثانی (در جنوب اوروم الصغری)، عملیات خود علیه تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی متحد آن در چند محور به سمت روستای أورم الصغری واقع در غرب جاده بین‌المللی حلب-دمشق را ادامه داده و مقرهای تروریست‌ها و استحکامات آن‌ها را هدف آتش‌بار خود قرار دادند
نیروهای ارتش سوریه از دسامبر گذشته عملیات نظامی خود را در مناطق ادلب و همجوار آن علیه تروریست‌های گروه «هیئه تحریر الشام» (جبهه النصره) و  متحدان آن آغاز کردند و تاکنون بیش از 600 کیلومتر مربع از جنوب ادلب را آزاد کردند و به مرکز ادلب پایگاه اصلی تروریست‌ها نزدیک شده اند.
عملیات ارتش سوریه در پاسخ به نقض آتش‌بس توسط تروریست‌ها در دی ماه گذشته و خلف وعده آنها درباره بازگرداندن جاده بین المللی حلب به دمشق بر خلاف توافق سوچی انجام شده است. 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين